Akgün Altuğ da "Artık yeter" dedi! 

SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Donatım Park'ta açılan ve haftalardır isim değiştirerek açık bulunan sözde yöresel ürünler fuarına tepki gösterdi 

Akgün Altuğ da "Artık yeter" dedi! 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, geçtiğimiz haftalarda Sakaryaspor’a maddi kaynak sağlamak amacıyla Kentpark’ta açılan ve ülkenin çeşitli illerinden stantların bulunduğu Yöresel Ürünler Fuar’ı ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Başkan Altuğ, Sakaryaspor’a destek olmak amacıyla yapılan çalışmaları desteklediklerini ve iş dünyası olarak da bu desteğe katkı sağladıklarını belirterek şunları dile getirdi:

“Sakaryaspora kaynak sağlamak amacıyla yapılan çalışmaları ve gayretleri takdirle karşılıyoruz. Bu çalışmalardan birisi de geçtiğimiz haftalarda Kentpark’ta açılan “Yöresel Ürünler Fuarı”. Fuar belli bir sürede ürünlerin teşhir ve ticaretinin yapıldığı alanlardır ve özellikle gıda fuarlarında hijyen çok önemlidir. Kaldı ki hepimizi oldukça etkileyen bir salgın sürecinden geçerken, tedbir maske mesafe ve hijyen kullarının ön planda olduğu bir süreçte sağlığımız her şeyden önce gelmektedir.

Dolayısıyla üyelerimiz tarafından hem hijyen kurallarının ihlal edildiği hem de ticari anlamda bu kadar uzun süreli bir fuarın açık kalması konusunda şikayetler gelmektedir.

 Her zaman söylediğimiz bir şey var bizim önceliğimiz üyelerimizdir. Bu konuda da üyelerimize karşı sorumluluğumuz ön plandadır. Yaklaşık 2 haftadan fazla açık olan bu yöresel ürünler fuarı da hem haksız rekabet hem de hijyen kuralları ihlalinden dolayı artık sonlandırılmalıdır.

Biz, Sakarya spor bu şehrin markasıdır söylemimizin her zaman arkasındayız. Ve iş dünyası olarak da katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Sakaryasporumuz halkın da memnun olacağı başka etkinliklerle kulübe kaynak sağlayacaktır. Ve Sakarya’da ciddi bir kesimi oluşturan iş dünyasının önerilerini göz ardı etmeyecektir. Biz üyelerimizi temsilen bu makamlardayız. Onların talebi bizim faaliyetlerimizin temelidir.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 16:01
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tatangalar
Tatangalar - 3 ay Önce

Sayın başkan bunu sakaryasporun vebalini alırken düşüncektiniz, bu takımı saygın bir iş adamı profesyonelce yönetmek için isterken, siz bir isadami okarak hangi sebeple susup belediye başkanını desteklediyseniz, bu takımın dilenerek veya bizim vergilerimizden alınan paralarla ayakta tutmak yerine bu fuar bu sezon boyunca açık kalmalıdır yada hep beraber daha çok para öderiz bu sakaryaspora. Bu nedenle sükût altındır atasözünü size hatırlatmak isterim.

Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

Başkan siz kendi işinize bakın biz vatandaş olarak fuar esnafından çok memnunuz inşAllah yil sonuna kadar açık olur, fiyat ve kalite 10 numara fuar esnafına helal olsun. Herkesin kesesi kendine isteyen alır isteyen almaz, korona moronaymış yav bahaneye bak komiksiniz.

Vatandaş 2
Vatandaş 2 - 3 ay Önce

Sayın başkan biz bu fuardan halk olarak memnunuz herkes kendi işine baksın yıllardır bu anları televizyondan izliyorduk şimdi bizde yaşadık adamlar sabahtan akşama kadar hamsi dağıttılar şehirde kimseyi ayırt etmeden ıkram ettiler vAllahi fuar esnafına helal olsun keşke hiç girmeseler