Akgün Altuğ'dan teleferik açıklaması

SATSO Meclis toplantısında konuşan Başkan Akgün Altuğ, “Teleferik olmalıdır, ancak doğaya zarar vererek inşa edilmemeli. Doğa tahribatına karşıyız” dedi.

Akgün Altuğ'dan teleferik açıklaması

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası şubat ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş, Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, meclis üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genc’in katılımıyla meclis toplantısında gerçekleşti.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Aktuğ, faaliyetler hakkında bilgi verdiği konuşmasında Sapanca'daki teleferik projesi hakkında konuştu. 

Kırkpınar’da yapılacak olan teleferik konusunda da şehir olarak aynı hassasiyeti gözetmenin gerektiğini düşünen Altuğ, “Turizmin canlanması adına Sapanca gibi bir bölgede teleferiğe karşı değiliz. Ancak doğa tahribatının üzerine yapay turizm envanterleri oluşturulmasına karşıyız. Teleferik olmalıdır, ancak doğaya zarar vererek inşa edilmemeli. Doğa tahribatına karşıyız. Bugün Sapanca’nın tepeleri betonlaşmayla karşı karşıya kaldı. Sapanca bizim nefes aldığımız bir belde. Doğasını ve yeşil dokusunu korumalıyız. Aynı şekilde Sakarya nehrinin kirliliği konusunu da daha önce gündeme getirdik. Çözümüne ilişkin çevre komisyonumuz çalışmalarını yürütüyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 13:24
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER