Akgün Altuğ Sakarya'da 'ilk' olmak istiyor

Koronavirüse karşı geliştirilen aşı da insanların yaptırması çağrısında bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, “Sakarya’ya gelirse ilk ben aşı olacağım” dedi

Akgün Altuğ Sakarya'da 'ilk' olmak istiyor

sakaryayenihaber.com – 
Serkan OK - Şevval GEÇİN’İn haberi

Mart ayında ülkemize giriş yapan Yeni Tip Koronavirüs Ekim ve Kasım ayında Sakarya’nın da içinde olduğu 15 büyükşehirde pik yaptı. Bu süreçte Yerli ve ithal aşılar üretilmeye başlanmıştı. Ülkeye gelmesi beklenen aşıya insanların güvenmesi gerektiğini söyleyen SATSO Başkanı Akgün Altuğ, pandeminin bir an önce sonlanması için vatandaşların maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine uyulması gerektiğini vurguladı.


ASILSIZ HABER
Aşı hakkında asılsız haberler çıktığını belirten Altuğ, “Maskeye, mesafeye ve temizliğe dikkat edeceğiz. Aşı gelmek üzere fakat kamuoyunda görüyoruz ki aşı karşıtları var. Bu kişilerin de bazı iddiaları var, aşı vurulduğunda insanların vücuduna mikroçip takmaları gibi ya da DNA bozulması gibi. Öyle bir şey yok. Haberleri ben de takip ediyorum hem internetten hem televizyondan. Bu varsayımlar doğru değil. Aşıya insanlar sıcak bakmalı. Sakarya’ya gelirse ilk ben aşı olacağım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 19:13
banner3
YORUM EKLE