AKGÜN ALTUĞ'DAN AKADEMİ ÇAĞRISI

SATSO bünyesinde gerçekleştirilen Uygulamalı Dış Ticaret Akademisi eğitimlerine yeniden başlıyor.

AKGÜN ALTUĞ'DAN AKADEMİ ÇAĞRISI

24-28 Eylül ve 2-5 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek akademi için kayıtlar devam ediyor. Son başvuru tarihi bugün.İhracat konusunda detaylı bilgiler verilerek katılımcı firmaların eksiksiz ihracat yapabilecek seviyeye gelebilmesi amaçlanan uygulamalı eğitimler, aynı zamanda ihracat yapan firmaların potansiyelini de artırmayı hedefliyor.Akademiye üyelerin katılması konusunda tavsiyede bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ şunları dile getirdi:
EN İYİSİNİ ÜRETMELİYİZ
“Dünya’daki ülkeler arası sınırlarla birlikte ekonomik sınırları, modelleri de değişiyor. Dünyadaki bu değişime ihracatçılarımız kayıtsız kalamazlar. Bizim firmalarımız,  ihracat konusunda vizyon sahibi olarak küresel ticaret sistemine entegre olmalılar. İhracat her ülke için gerekli, çünkü ekonomik kalkınmanın temel araçlarından biridir. Firmalar için de gerekli, değişen, yoğun, rekabetin üst seviyede olduğu iş alanlarında var olmak, kendini korumak ve istikrarlı büyümeyi sürdürebilmek için dış pazarlara açılmak önemlidir. Bu nedenle firmaların kendilerini tanımaları, nerede olduklarını, ne yapabileceklerini, dış ticarete ne kadar hazır olduklarını bilmeleri, dönüşümü bu dinamiklerle sağlamaları büyük önem   taşıyor. En iyisini üretmeli ve ürettiğimizi satabilmeliyiz”
DIŞ TİCARET İLİŞKİSİ
Uluslararası ticaretin gün geçtikçe daha da önemli olduğu ve uluslararası pazarlarda rekabetin giderek arttığını vurgulayan Akgün, “Günümüz ekonomisinde birçok KOBİ yurtdışında uygun pazarlar bulmaya dönük çalışmalar ve planlamalar yapmaktadır.  Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO),   ihracat yapma isteğinde olan firmaların veya hali hazırda ihracat yapan ancak ihracat payını artırmak isteyen firmaların dış ticarete ilişkin bilgilerini geliştirmek üzere Uygulamalı Dış Ticaret Eğitimlerimize ihracat yapma potansiyeli olan, ihracat yaparken geliştirmek isteyen ve ilgilenen tüm üyelerimizin katılımını önemle rica ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE