AKM önünde bu pankartı açtılar TIKLA İZLE

Memur-Sen ve bağlı sendikaların Sakarya şubeleri AKM önünde "Fransa'ya boykot" açıklaması düzenledi. Sendika üyeleri basın açıkalaması sırasında üzerinde "Küstahlığı protesto ediyoruz" yazılı pankart açtı

AKM önünde bu pankartı açtılar TIKLA İZLE

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un son günlerde sarf ettiği İslam karşıtı sözler ve Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatüre sahip çıkmasına yönelik tepkiler devam ediyor. 

Macron'un Türk mallarını boykot çağrısının ardından dün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransız mallarının satın alınmamasını istedi. 

Sivil toplum kuruluşları da Fransa ve Macron'a tepkilerini sürdürürken, Sakarya'da bir basın açıklaması gerçekleştirildi. 

Memur-Sen Konfederasyonu İl Temsilciliği ve bağlı sendikaların Sakarya şubeleri Adapazarı Atatürk Bulvarında açıklama yaptı. 

Fransa ve Macron'un kınandığı açıklamada boykot çağrısı yapıldı. 

AÇIKLAMANIN TAMAMI ŞU ŞEKİLDE:

“BİZ İNSANIZ, ELBETTE İNANCIMIZI VE DEĞERLERİMİZİ KORUYACAĞIZ.”
Sömürgenin merkezlerinden olan Fransa ve Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, son birkaç zamandır cinnete esir politikalarına bir yenisini eklemesine, insanlığa rahmet olarak gönderilen, hatem-ül enbiya Hz. Muhammed Mustafa’ya ilişkin sözde karikatürlere fikir özgürlüğü adına sahip çıkmasına ve Müslümanları aşağılamasını tel’in etmek için burada toplandık. 
Değerli dostlar, Kıymetli basın mensupları…
Aslında Macron, bir görüntüdür…
Avrupa’da birçok ülkede bir cinnet hali yaşanıyor…
Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi, o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin sırçası dökülmüş ve nihayet aşırı sağ siyasetin ürettiği politikalar siyaseti belirler hale gelmiştir. 
Almanya’da cami baskını, Hollanda’da Gert Wilders’in terör ve şiddet içeren konuşmaları ve nihayet Macron’un, ifade özgürlüğü arkasına sığınarak, İslam’a ve peygamberine saldıran unsurlara sahip çıkması cinnetin boyutlarını göstermektedir. 
Burada bir parantezle bir başka tepkimizi de özellikle ifade edelim. Kutsal emanetlerimizin mekanı olmakla yetinip, kutsala sahip çıkmayı beceremeyen Suudi Arabistan yönetimini ve onunla aynı kulvarda bulunmaya teşne Birleşik Arap Emirliklerini de tarih ve bizler not ettik. Dine ve Kutlu Nebi’ye dönük  hakaret faillerinin kuyruğuna takılan ülkelerin ve yöneticilerin, emperyalist taşeronluğu ve  kapitalistlerin sömürü baronluğu sıfatlarının sona ermesi de yakındır…
Hemen belirtelim ki; insanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır.
Avrupa’daki kimi siyasetçilerde olduğu gibi Macron da kirli siyasetine malzeme aramaktadır.
Macron’un, sözde ifade özgürlüğü adı altında doğrudan insanların inançlarına saldıran ve neresinden bakarsanız bakın kin, nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilmiş karikatürlere sahip çıkarak, teröre ve kine ortak olmaktadır. 
Bu bir akıl yitimidir.
Evet… Emanuel Macron, siyaseten yaşadığı krizi örtmek için özellikle yabancı düşmanı ve ırkçı aşırı sağ siyasetin söylemlerini kullanması, kendi ülkesinin milletvekili tarafından dahi “bu ülke aklını mı yitirdi” şeklinde eleştirilmiştir.
Değerli dostlar…
Son birkaç aydır, ısrarla İslam ve Müslümanlar üzerinden güç devşirmeye çalışan, deyim yerindeyse, aklını yitirmiş küresel emperyalist odaklara yardakçılık yapan Macron’u korku çemberi sımsıkı sarmışdır…
Macron, insandan, adaletten, hülasa, İslam’dan korkuyor. 
Son birkaç yüzyılda bütün insanlık öğrendi ki; özgürlük Batı’da slogandır.
Batı iki değerden korkmaktadır aziz dostlar; adil dünyadan ve özgür insandan. 
İslam da tam da bunu vaad etmektedir. 
Bütün insan hakları aktivisti örgütlerden, emek hareketlerinden beklentimiz, kişilerden çağrımız şudur:
Özgürlük insanın, dünya insanlığın ikametgâhıdır. Renkleri, fikirleri ve inançları; hakaret etme, küçük görme, şiddeti çağırma aracı yapan, kendi kirli oyunları için saklama tezgâhları oluşturan, siyasi kimlikleri, ideolojik örgütlere ve emperyalist devletlere birlikte cevap vermeli, onlara yenilgiyi birlikte tattırmalıyız. 
İnancımız, farklı olabilir.
Fikirlerimiz karşıt görünebilir.
Ama çok temel bir ortaklığımız var; biz insanız ve dünyada birlikte yaşamaktayız. Hiç kimse, hiç kimsenin dinine, hükümlerine ve kutsallarına hakaret etme, onları yok etme hakkına sahip değildir ve olamayacaktır. 
Biz insanız, elbette inanacağız.
Biz insanız, elbette insan onurunu savunacağız.
Biz insanız, inancımızı ve değerlerimizi koruyacağız.
İnanca ve değerlere savaş açanlara, kutsallarımıza hakaret edenlere karşı dayanışmayı güçlendireceğiz ve birlikte mücadele edeceğiz. 
Tam da bu noktada belirtmek isteriz ki; Emmanuel Macron ve diğerlerinin aslında neyi gizlediğin, kimi kolladığının iyi bilinmesi gerekiyor.  
Dünya’nın imkânlarını, insanların inançlarını çalanlar yani Macron gibiler, inanca ve kutsallara hakaretle yenilgilerini gizlemeye, yok oluşlarını geciktirmeye, kirli düzenlerini devam ettirmeye yönelik tetikçi konumlarını devam ettirmek istiyorlar…
Bizim gözümüzde Macron ve benzerleri emperyalistlerin amelesi, kapitalistlerin, finans baronlarının hademesidir. 
Güzel ahlak için gönderilmiş Hz. Resulü hakaretlerine konu eden zihniyet, dünya üzerinden silinmeye mahkûmdur.
Değerli dostlar…
Bütün dünya duysun ki;  bizim için Hz. İsa da Hz. Musa da hülasa,  Hz. Adem’den Hatemül Enbiya Hz. Muhammed’e bütün peygamberler kutsaldır, haktır. 
Biz, neye inandığına bakmaksınız, yüce Allah’ın yarattığı bütün insanları “yaradılanı sev yaradandan ötürü” düsturu ile sever, hakikatin ışığı sönmesin, refah sömürülmesin, felah engellenmesin diye, Macron gibilerin karşısından mücadele etmeyi hem düstur hem onur kabul ederiz… 
Bu tezgâh temelde, İslam’ı ya da insanı önemsemeyen, hayatı dünyayı ve iktisadı kendi tekelinde gören emperyalist tapınağın, kapitalist şövalyelerinin unvanlarını, imkânlarını ve düzenlerini kaybetmeme feryadından başka bir şey değildir. 
Aslında yaşanan bir yok oluş cinnetidir. 
Ve görünen o ki, Macron, mazlumların kanı ile semirmiş emperyalist coğrafyanın, en zayıf ülkesinin lideri olması bakımından beyhude terör çığlıkları atmaktadır. Virüs Fransa’yı esir almıştır.  
Yıkılacak ve yok olacak olan sömürü ve onu var eden düzendir. 
İnşa edilecek olansa, inanan özgür insanın iradesi ve adil dünya düzenidir. 
Ve beklenen şudur ki, sefer insana mahsus, zafer imandadır…
 
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2020, 19:24
YORUM EKLE