AKM SAHİBİNİ BULDU

BELPAŞ tarafından işletilen AKM’nin kiralanmasıyla ilgili ikinci ihale dün yapıldı. İhaleyi 66 Bin 500 TL’ye Sultanahmet Gıda ve Sanayi LTD.ŞTİ kazandı

AKM SAHİBİNİ BULDU

BELPAŞ tarafından işletilen AKM’nin kiralanmasıyla ilgili ikinci ihale dün yapıldı. İnternetten canlı olarak yayınlanan ihaleye EURO İNTEM ve Sultanahmet Gıda ve Sanayi LTD.ŞTİ firmaları teklif verdi. Teklif zarfları BELPAŞ Genel Müdürü Nihat Seymen tarafından açıldı. AKM’yi 118 aylığına kiralamak için EURO İNTEM 43 Bin 215 TL+KDV, Sultanahmet Gıda ve Sanayi LTD.ŞTİ ise 52 Bin 500 TL+KDV teklif verdi.
İLK TEKLİF
Açık arttırma usulüne göre gerçekleştirilen ihalede Sultanahmet Gıda ve Sanayi LTD.ŞTİ aynı teklifle devam kararı aldığını açıkladı. İkinci teklifi yapan EURO İNTEM firması 54 bin TL teklif etti. Artırıma devam eden Sultanahmet Gıda ve Sanayi LTD.ŞTİ 63 Bin TL teklifinin ardından EURO İNTEM firması 65 bin TL teklif verdi. İhaleye Sultanahmet Gıda ve Sanayi LTD.ŞTİ’nin talebi üzerine 10 dakika ara verildi.
ÇEKİLDİ
Verilen aranın ardından Sultanahmet Gıda ve Sanayi LTD.ŞTİ 66 Bin TL teklif verdi. Teklifini kapalı olarak vermek istediğini dile getiren EURO İNTEM firması, ihaleden çekildiğini açıkladı. Bunun üzerine BELPAŞ Genel Müdürü Nihat Seymen son teklifi 66 Bin TL olarak veren Sultanahmet Gıda ve Sanayi LTD.ŞTİ firmasına teklifin biraz daha arttırılması yönünde ricada bulundu.
66 BİN 500 TL
Firma temsilcisi Adnan Keleş, “İlk ihalede 40 Bin TL gibi bir rakam söz konusuydu. Biz vermiş olduğumuz teklifle bu rakamı yüzde 50 oranında geçtik. Ayrıca biz burada insanlara fastfood değil, sağlıklı gıdalar yedireceğiz” dedi. Keleş, Seymen’in ısrarı üzerine teklifini 500 TL daha arttırarak, son teklifini 66 Bin 500 TL olarak sundu. AKM, yapılan son teklifle Sultanahmet Gıda ve Sanayi LTD.ŞTİ’ye 118 aylığına kiralandı.
YALANLADI
Gerçekleştirilen ihalenin ardından basın açıklaması yapan BELPAŞ Genel Müdürü Nihat Seymen, ilk ihaleyle ilgili spekülatif haberler çıktığını söyleyerek, “Bugüne kadar birçok ihale gerçekleştirdik. Hepsi kanunlar çerçevesinde yapıldı. Hiçbir nizamsızlığın içinde olmadık. ”dedi.AKM’den beklediklerini alamadıklarını ifade eden Seymen, “Özelleştirme kararının ben de doğru olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE