AKP FERİZLİ'DE 3 TEPKİ İSTİFASI

AKP Ferizli İlçe Başkanlığı’na Kocaali Dursun Ali Dal’ın aday gösterilmesine tepki gösteren 3 Belediye Meclis üyesi, partiden istifa etti

AKP FERİZLİ'DE 3 TEPKİ İSTİFASI

AKP Ferizli İlçe Başkanlığı’na, Ferizli’den bir isim yerine Kocaalili Dursun Ali Dal’ın aday gösterilmesi üzerine AKP’li 3 Belediye Meclis üyesi geçici süreyle partiden istifa etti.
Meclis üyeleri Murat Kahyaoğlu, Cemalettin Mal, Abdullah Üfüloğlu verdikleri istifa dilekçelerinde Ferizli halkının tanımadığı benimsemediği bir ismin ilçe başkanlığına aday gösterilmesi nedeniyle Ak Parti meclis üyeliği  görevini sürdürme imkanlarının zorlaştığı belirtildi.
Dilekçelerde Teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısının ilçe başkan adayıyla ilgili kararını gözden geçirene kadar bağımsız belediye meclis üyesi olarak devam edecekleri ifade edildi.
AKP Ferizli İlçe Başkanı Ramazan Serhoş’un yerine bir süre Ferizli Belediyesi’nde koordinatör olarak görev yapan Dursun Ali Dal aday gösterilmişti.
Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’un önerdiği bir isim olan Dal’a ilçede tepkiler dillendirilirken meclis üyelerinin istifalarına yenilerinin eklenebileceği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER