AKP'li kadınlardan yerli malı etkinliği

13-14 Aralık tarihlerinde AKM  Önünde gerçekleştirilen etkinlikte kurulan stantlarla kadınların el emeği ile ürettiği ürünler satışa sunuldu.

AKP'li kadınlardan yerli malı etkinliği

AKP Sakarya İl Kadın Kolları tarafından, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası münasebetiyle "AK Kadınlar Yerli Üretir, Milli Tüketir, Ekonomiye destek verir" etkinliği düzenlendi.

Etkinlikle ilgili  açıklama yapan, AKP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu yerli ve milli üretimi desteklemenin önemine değinirken, milli üretim ve tüketim bilincimizin artırılması adına bu tarz etkinlikler önemli dedi. Etkinliğin AKP Genel Merkez Kadın Kolları Ekonomi İşleri Başkanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlendiğini ifade eden Hatipoğlu,  "Bizler bu stantları  açarak, hanımların bir nebze de olsa ekonomiye destek vermelerini sağladık. Bizler AK Kadınlar olarak 'Yerli üretir, milli tüketir, ekonomiye destek verir' parolasıyla  bu etkinlikleri düzenliyoruz.  Milli değerleriyle üreten, gelişen, büyüyen bir Türkiye için  Yerli Malı Haftasının toplumumuzdaki farkındalığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Sakaryalıların yoğun ilgisi ve katılımıyla gerçekleşen etkinliğe  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve eşi, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve eşi, İlçe Başkanları, teşkilat mensupları katıldı.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER