AKP MİLLETVEKİLİ YAVUZ, KURAN'LARIN YERLERE ATILMASINA TEPKİLİ: OLAY VAHİMDİR HESABI SORULMALI

Adapazarı Müftülüğü’nün Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere dini kitapların geri dönüşüm konteynırlarına atılmasına AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz” Olay vahimdir, hesabı sorulmalıdır” dedi

AKP MİLLETVEKİLİ YAVUZ, KURAN'LARIN YERLERE ATILMASINA TEPKİLİ: OLAY VAHİMDİR HESABI SORULMALI

HİÇBİR İZAHI OLAMAZ
Adapazarı Müftülüğü’nün önünde çekilen Sakarya’yı ayağa kaldıran Kur’an-ı Kerim ve dini kitapların geri dönüşüm konteynırlarına atılması görüntülerine tepki gösteren AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Bu vahim bir olaydır. Olayı daha vahim kılan, bu konuda en dikkatli en duyarlı olması gerekenler tarafından gerçekleştirilmiş olmasıdır. Allah kelamının, Kur’an-ı Kerim’in bu şekilde yerlere atılmasının hiçbir izahı olamaz.  Bunu yapanların hiçbir savunması olamaz” dedi.
TAKİPÇİSİ OLACAĞIM
Yavuz, “Bu çirkin olayın sorumluları hakkında derhal soruşturma açılmalı ve titizlikle takip edilmelidir. Tamamına yakını Müslüman olan bir ülkede Allah kelamına saygısı olmayana, hangi görevde, hangi mevkide olursa olsun bu hatasının hesabı sorulmalıdır. Ben bu olayın takipçisi olacağım. Sakarya kamuoyunun bu konuda gösterdiği hassasiyet dikkate şayandır. Herkes bilsin ki, vahim olayın sorumluları ortaya çıkarılacak ve mutlaka hesabı sorulacaktır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER