AKP'de, Pınarbaşı'na tepki

AKP'de, Pınarbaşı'na tepki

AKP'de, Pınarbaşı'na tepki

AKP Adapazarı İlçe teşkilatı tarafından Erenler Kültür Merkezinde dün yapılan Büyükşehir ve Adapazarı Belediye Başkan aday adaylarının tanıtım toplantısına Büyükşehir aday adayı Esat Pınarbaşı'nın katılmaması AKP'liler arasında tepkiye neden oldu.

Miting sonrası
AKP Adapazarı İlçe Teşkilatı tarafından bugün yapılacak temayül yoklaması öncesinde Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesine aday adayı olanlara yönelik tanıtım toplantısı düzenlendi. Erenler Kültür Merkezi ve Tiyatro Salonunda yapılan aday adayları tanıtım toplantısına aday adayları Kent Meydanında yapılan ' İsrail'e lanet' mitingi sonrası katıldı. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayları Ali İnci, Ali Kaya, Çetin Öztürk, Erkut Aşoğlu, Fevzi Şensoy, Süleyman Dişli, Mehmet Aracı ve Yusuf Alemdar, Adapazarı Belediye Başkan aday adayları Ömer Kurteş, Veysel Çalış, Necdet Tömekçe, Orhan Sarı, Tacettin Ülger, Erdoğan Sakoğlu ve Sinan Çileli katıldı.
250 AKP'li
Bugün Atatürk Spor Salonunda 2 bin 900'e yakın AKP'linin katılımı ile yapılacak olan temayül yoklamasında oy kullanacak olan 250 AKP'li salondaki yerini alarak aday adaylarının konuşmalarını dinledi. Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Esat Pınarbaşı şehir dışında olduğu için katılmadı. Her şeye rağmen Esat Pınarbaşı'nın tanıtım toplantısına katılmayışı ve teşkilatın programında yer almamış olması AKP'liler arasında tepkilere neden oldu. Divan Başkanlığını AKP Adapazarı İlçe Başkanı Ali İhsan Yavuz'un yaptığı toplantıda kısa konuşmada, bugün temayül yoklamasında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verdi.
Vicdan meselesi
AKP İl Başkanı Yavuz, ' Ciddi bir iş yapıyoruz. O yüzden bugün oy kullanacak olanlar vicdanlarının sesine kulak versin. Hepimizin ortak bir takım rüyaları var. Gemide sağlam yol almak için, en iyi kararı vererek doğru bir iş yapmalıyız' dedi. Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarının ilk olarak konuşması ile başlayan toplantıda söz alan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Büyükşehir'e talip olduğunu ancak en iyi kararı partisinin vereceğini belirterek, ' Banan inanmayan benim ismimin üzerini çizebilir' dedi.
5'er dakika
Diğer Büyükşehir aday adayı Ali Kaya, ulaşımı çözeceğine dair söz verirken, Çetin Öztürk şehri yeniden imar edeceğini söyledi. Erkut Aşoğlu'da iddialarını yaptığı işler ile kanıtlayacağını belirtti. Fevzi Şensoy, Sakarya'nın daha da gelişmeye ihtiyacı olduğunu belirterek, ' Bayrağı artık başkalarının devralması gerekir' dedi. Süleyman Dişli, aday adayı sayısının bir hayli fazla olmasına dikkat çekerek, herkese başarı diledi. Mehmet Aracı, MÜSİAD başkanlığı döneminde yaptığı icraatları sıralarken, eski il başkanı Yusuf Alemdar aday adaylarının içinden en iyi ismin çıkacağını belirterek, ' Biz kim olursa olsun onu desteklemeye hazırız' diye konuştu.
Notlar
Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarının konuşmasının ardından, Adapazarı Belediye Başkan aday adayları kürsüye çıkarak kendisini tanıttı. Konuşmaları tamamlayan Büyükşehir aday adayları ise salondan ayrıldılar. Konuşmaların 5'er dakika ile sınırlandırılması dikkat çekerken, süreyi aşanları Ali İhsan Yavuz uyararak süreye riayet etmelerini istedi. Salon dışında ise aday adaylarının tanıtım broşürleri dağıtıldığı dikkat çekti. Ayrıca salonun Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ün hizmetlerini anlatan pankart, stant ve resimler ile dolu olması gözlerden kaçmadı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE