AKP’Lİ BAŞKANLARA ANKARA’DAN DİJİTAL TAKİP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta yaptığı toplantıda partili belediye başkanları ve il başkanlarının çalışmalarını bizzat takip edeceğini belirtmişti. Özgür Kocaeli Gazetesi’nde yer alan habere göre başkanlar dijital sistemle takip edilecek

AKP’Lİ BAŞKANLARA ANKARA’DAN DİJİTAL TAKİP

AKILLI YEREL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ
Özgür Kocaeli gazetesinde yer alan habere göre AKP tarafından dijital ortamda kurulan yeni takip sistemi için veri girişine başlandı. AK Partili belediye başkanlarının vaatleri ve sürdürdükleri faaliyetlerinin adım adım takip edildiği sistemle başkanların karnesi çıkarılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta yaptığı toplantıda belediye başkanları ve il başkanlarının çalışmalarını bizzat takip edeceğini belirtirken AKP Yerel Yönetimler Başkanlığı,  Belediye başkanlarını “Akıllı Yerel Yönetimler Bilgi Sistemi” ile takibe aldı. Dijital ortamda kurulan takip sistemine belediye başkanları yaptıkları faaliyetleri ve vaatleri girmeye başladı.

PROJELERİN GERÇEKLİĞİ, MALİYETİ, BEKLENTİLER 
Habere göre sistem üzerinden projelerinin uygunluğu, maliyeti, bölge halkının istek ve beklentilerini karşılayıp karşılamadığı, yapımı aşamasında gerçekleştirilen adımları, projenin zamanında tamamlanıp tamamlanmadığı gibi adımlar takip edilen başlıklar arasında olacak.

BÜTÇE KULLANIM SÜREÇLERİ DE TAKİPTE
AKP’li  belediyelerin sistem üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 11 maddelik manifestodaki başlıklara uyup uymadıklarına da bakılacak. Sistemle belediyelerin bütçe kullanım süreçleri denetlenebilecek. Belediye başkanlarının eksik ya da hatalı uygulamaları buradan takip edilerek anında uyarılacak. Atılan bütün adımlar AKP Yerel Yönetim Başkanlığı tarafından takip edilmiş olacak.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER