AKYAZI HAVUZ FACİASI DAVASINA DEVAM EDİLDİ

Sakarya'da 5 kişinin yaşamını yitirdiği olaya ilişkin eğlence merkezinin elektrik işlerini yapan sanığın "taksirle adam öldürme" suçlamasıyla yargılanmasına devam edildi

AKYAZI HAVUZ FACİASI DAVASINA DEVAM EDİLDİ

Akyazı ilçesinde, geçen yıl 5 kişinin eğlence havuzunda elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirmesiyle ilgili merkezin elektrik işlerini yapan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık K.D. katılmazken, müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu.
Celse arasında olay yerinde yapılan keşfe ilişkin bilirkişi tarafından mahkemeye sunulan rapor okundu, zapta geçirildi.

Raporda çelişkiler bulunduğunu savunan müşteki avukatları, Kuzuluk ve Akyazı belediyelerinin raporda belirtilenin aksine asli kusurlu olması gerektiğini belirtti.

Avukatlar, Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ'ye (SEDAŞ) kusur yüklenmediğini belirterek, tekrardan bilirkişi raporu alınmasını, belediyelerin sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunulmasını ve sanığın duruşmalara zorla getirilmesini talep etti.

Müştekiler de avukatlarının verdiği beyanlara katıldıklarını dile getirdi.

Rapora itiraz ettiklerini aktaran sanık avukatı da, SEDAŞ'a kusur izafe edilmediğini vurgulayarak, tekrar bilirkişi raporu alınmasını istedi.

Görüşünü açıklayan Cumhuriyet savcısı, yeniden bilirkişi raporu alınmasısı ve sanığın duruşmalara zorla getirilme taleplerinin reddine karar verilmesi talebinde bulundu.

Alınan 2 bilirkişi raporu ile dosyanın incelenmek üzere İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) uzman elektrik ve inşaat mühendisi ile iş sağlığı ve güvenliği uzmanına gönderilerek Kuzuluk ve Akyazı belediyeleri ile SEDAŞ'ın kusur durumunun tespit edilmesinin istenmesine, suç duyurusu talebinin dosyanın İTÜ'den geldikten sonra değerlendirilmesine ve sanığın duruşmalara zorla getirilmesi talebinin reddine hükmeden mahkeme, duruşmayı 5 Eylül'e erteledi.A.A.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER