Akyazı'da 'veliler' eylem yaptı

Akyazı İlkokulu öğrenci velileri, okullarının İmam Hatip Ortaokulu’na tahsis edileceği ve öğrencilerinin başka okullara dağıtılacağını duyunca eylem yaptı.

Akyazı'da 'veliler' eylem yaptı

Akyazı İlkokulu’nun, eğitime bu yıl başlayacak olan İmam Hatip Ortaokulu’na tahsis edileceğini duyan Akyazı İlköğretim Okulu velileri önce okulda eylem yaptı.Veliler daha sonra yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Hükümet Konağı’na doğru yürüyüşe geçtiler.
Ellerinde Pankartlarla slogan atarak yürüyen Öğrenci velileri Hükümet Konağı önünde toplanarak slogan atmaya devam ettiler.
Göstericiler yol boyunca ‘Susma sustukça sıra sana gelecek’, ‘Okulumuzu kimseye vermeyiz’, ‘Bu okul bizim’, sloganları attılar.
Protestocularla konuşan Polis aralarından 10 kişilik gurubun ilçe Milli Eğitim Müdürü ile görüşmesine izin verdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne giren gurubun temsilcilerini de yanına alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Papatya kalabalığın karşısında çıkarak konuşma yaptı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Papatya, “İmam Hatip Ortaokulu’nun sizleri okuluna gelmesi için teklif var ben daha Kaymakamımızla bu konuda görüşmedim. Kaymakamımızla görüşüp il Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teklifi sunulacak. Onlarda keşif gönderip bu konuda fikir beyan edecekler” dedi.
“Siz istemediğiniz sürece kimse sizi okulunuzdan gönderemez” şeklinde konuşan Papatya, “Görüyorum ki sizler okulunuza sahip çıkıyorsunuz. Bu da hakkınız böyle bir tepki geleceğini beklemiyorduk. Şimdi herkes dağılıp evine gitsin. Bu tepkiyi yetkililer ve bizler gördük. Siz istemediğiniz sürece Kimse sizin Okulunuzdan sizi göndermez rahat olun” dedi. Bunun üzerine veliler sessizce evlerine dağıldılar.
Geçtiğimiz günlerde Vali Mustafa Büyük’ün Akyazı’yı ziyaretleri sırasında bir gurup bayan, Vali Büyük’ün yoluna çıkarak kendisinden İmam Hatip Lisesi’ne sığmayan ve Cumhuriyet Okulu’nda öğretim gören çocukları için bir bina tahsis edilmesini istemişlerdi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER