AKYAZILI ÖĞRETMENLERDEN TİYATRO

Akyazı çeşitli okullarda görev yapan bir grup öğretmenin kendilerinin yazdığı ve büyük bir başarı ile sahneye koydukları “Farkıma Var” adlı tiyatro oyunu büyük takdir topluyor.

AKYAZILI ÖĞRETMENLERDEN TİYATRO

Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi Salonunda ilçe genelindeki bütün öğretmenlere toplam 5 seans oynanan tiyatro eserinde; okullarımızda adeta kendi haline terk edilmiş, anne baba ayrı veya ölmüş, anne baba ilgi ve sevgisinden mahrum, sanal alemin hoyratlığına bırakılmış, problemli ve dezavantajlı çocuklarımızın topluma kazandırılması için “Her Çocuk Özeldir” gayesiyle alışılagelmişin dışında bir tarzla tiyatro sergilenerek,  onların topluma faydalı birer vatandaş olarak kazandırılması hedefleniyor.
OYUNU ÇOK BEĞENDİM
Öğretmenlerin rol aldığı “Farkıma Var” tiyatro oyununu geçtiğimiz günlerde Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir ve çok sayıda öğretmen birlikte izledi. Oyunu çok beğendiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğretmenlerin küçük dokunuşları ve yakın ilgileriyle oyunda da görüldüğü üzere en haylaz, yaramaz denilen çocukların bile başarılı olabilecekleri alanların mutlaka var olduğunu belirtti. Durmuş ders niteliğindeki bu oyunun il genelindeki öğretmenlerimize de sergilenmesinin faydalı olacağını ifade ederek, oyunda başarıyla görev yapan öğretmenlerimizi ayrı ayrı tebrik etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER