Alemdar, 'Başbakan beğendi'

AKPSerdivan İlçe Danışma Meclisinde konuşan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, bir süre önce uygulamaya başladıkları yer altı çöp konteyner sistemini Başbakan Erdoğan’ın beğendiğini söyleyerek, ülke genelinde uygulanmasının düşünüldüğünü söyledi.

Alemdar, 'Başbakan beğendi'

AKP Serdivan İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Serdivan Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya AKP Milletvekili Hasan Ali Çelik,Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AKPSerdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, ilçe meclis üyeleri ve mahalle temsilcilerinin yanı sıra AKP’li üyeler katıldı.Açılış konuşmasını yapan AKPSerdivan İlçe Başkanı Osman Çelik konuşmasına Gazze, Suriye ve Mısır’da yapılan zulmü kınayarak başladı. Çelik konuşmasının devamında seçime hazır olduklarını ifade ederek, üye sayılarının 16 bin 141 olduğunu söyledi. Çelik, teşkilat olarak seçime hazır olduklarını da vurguladı.
PİLOT İLÇE
Mısır’da yaşanan olayları kınayarak konuşmasına başlayan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ilçede yatırımların hızma devam edeceğini söyledi. Şuana kadar 90 bin ton asfalt attıklarını, yıl sonuna kadar 60 bin ton asfalt atacaklarını söyleyen Alemdar, yer altı çöp konteyner sisteminin Başbakan Erdoğan tarafından beğenildiğini ifade ederek, “Bu projemiz tüm Türkiye’de uygulanması düşünülüyor. İnşallah örnek teşkil ettiğimiz bu projede de Serdivan pilot ilçe olacak” dedi. Başkan Alemdar, başka bir örnek proje olan Serdivan Kart uygulaması hakkında da bilgi verdi.
MISIR KATLİAMI
AKP Milletvekili Hasan Ali Çelik de konuşmasında Mısır’da yaşanan katliama değindi ve en kısa zamanda adaletin ve demokrasinin tecelli edeceğini söyledi. Çelik, Ortadoğu’da sergilenen oyunların aynısının Türkiye’de de oynanmak istendiğini ifade ederek, “Bazı art niyetli insanlar Mısır’da kardeşlerimize yapılan katliamı ülkemizdeki gezi olayları ile bağdaşlaştırmak istiyor. Güçlü bir ülke, güçlü bir Türkiye istemeyen insanlar ülkemizi karıştırmak istiyor. Ama şunu bilmelidirler ki Sayın Başbakan’ımızın karalılığı sayesinde bu oyunlar bozulmuştur” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER