ALİ İNCİ DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİ SETİNİ ZİYARET ETTİ

Hendek Belediye Başkanı ve AKP eski Milletvekili Ali İnci, TRT 1'de yayınlanan ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinin setini ziyaret etti. 

ALİ İNCİ DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİ SETİNİ ZİYARET ETTİ

SETTE MİNİ GEZİ
Eski Hendek Belediye Başkan’ı ve eski AKP Milletvekili Ali İnci, TRT’nin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul setini ziyaret etti. İstanbul Beykoz Riva’da bulunan Kayı Obası’nı ziyaret eden İnci, yapımcı firma yetkililerinden bilgi aldı.  Kayı ve Dodurga Obası’nda çadırları, çarşı, kilimhane, talimhane, mescit ve şifahaneyi gezen İnci’ye  bu bölümlerle ilgili bilgi verildi. Demirci atölyesini de gezen İnci, "Haydır Allah, Haktır Allah" diyerek, örste demir dövdü. İnci, daha sonra yönetmenle birlikte dizideki bir sahnenin çekimine eşlik etti.  

KARAKTERLERLE SOHBET
Set ziyaretinde İnci’ye Artuk karakterinde ki Ayberk Pekcan, Korkut Bey Karekterin deki Hüseyin Özay, Halime karakterini canlandıran Esra Bilgiç,  Aytolun karakterinde ki Evrim Solmaz  ve oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Hayme ana karakterinde ki Hülya Darcan, İnci’ye  börk, Kayı tamgası ve o dönemlerde ok atarken takılan yüzük (zihgir) hediye etti.İnci, Hendek Belediyesi, Hendekli iş adamları ve İnci Grup olarak diziye destek verdiklerini belirterek, Sakarya’dan çıkan Yapımcı Mehmet Bozdağ’ın dizi ile kültürümüze, insanlarımıza ve özellikle gençlere büyük hizmet ettiğini söyledi. İnci, Diriliş Ertuğrul gibi bir projenin ilk gününden beri destekçisi olmaktan gurur duyduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE