ALİCANLAR KONAĞI YENİLENİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Eski Reji Sokağı'ndaki tarihi Alicanlar Konağı'nda devam eden yenileme çalışmalarını inceledi.

ALİCANLAR KONAĞI YENİLENİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yaptığı açıklamada, tarihi Alicanlar Konağı'nda devam eden çalışmaları yerinde incelediğini belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak kent tarihi açısından önemli yeri bulunan yapıları, sanat merkezlerine, çeşitli ihtiyaçlara cevap üretecek sosyal mekanlara dönüştürdüklerini ifade eden Toçoğlu, şunları kaydetti: “Daha önce de çok değerli dönüşümleri şehrimizle buluşturduk. Tarihi Sabit Efendi Konağı, Faik Baysal Kütüphanesi, Sakarya Sanat Galerisi ve Ofis Sanat Merkezi bunlardan bazıları. Tarihi Alicanlar Konağı'nda da örnek bir çalışma gerçekleştireceğiz. Konağın sıva soyma ve rasta işlemleri tamamlandı. Ahşap doğrama işlemleri ise devam ediyor. Binanın ince işçiliğine ustalarımız oldukça özen gösteriyor” dedi.
KÜLTÜR-SANAT
“Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Tarihi Alicanlar Konağı'nı kültür sanat faaliyetlerinin sürdürüleceği bir mekan olarak tasarlıyoruz” diyen Toçoğlu, “İnşallah kültürel, sanatsal çalışmalar sıcak bir ortamda ilgilileriyle buluşacak. Daha önce Kuyudibi'nde bulunan tarihi konağında restorasyonunu yapacağımızı paylaşmıştık. Bu konuda da yakın zamanda güzel gelişmeleri duyuracağız” şeklinde konuştu.  Toçoğlu'na, Fen İşleri Dairesi Başkanı Murat Mutlu ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk eşlik etti. Onur ÖZEN

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER