Alışveriş fişlerini kontrol edin!

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, hipermarketler ve zincir marketlerde yapılan alışverişlerde mutlaka alışveriş fişinin kontrol edilmesi gerektiğini söyledi.

Alışveriş fişlerini kontrol edin!

Yapılan alışverişlerde fiş ve raf fiyatlarının da iyi takip edilmesi ve fişteki toplam rakam ile verilen para üstüne mutlaka dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, “Fiş almaktan ve fiyatları kontrol etmekten vazgeçmeyelim. Büyük marketlerden çok miktarda yapılan alış veriş sonrasında ödeme yaparken raf fiyatı ile kasadaki fiyatın aynı olup olmadığını fişinizden kontrol edin” uyarısında bulundu.
FİŞİ KONTROL EDİN
Raftaki promosyonlu fiyatların bazen kasada geçerli olmadığı yönünde son günlerde kendilerine gelen şikayetlerin arttığını dile getiren Oda Başkanı Ahmet Akdardağan, “En önemlisi size verilmeyen kuruşlarınızı istemekten geri kalmayın ve asla utanmayın. Çünkü kuruşlarımızı bırakacak kadar zengin değiliz. Özellikle küçük yaşta çocuklarımızda tasarruf bilincini geliştirirken, alışverişlerde para üstü kuruşlarımızı istetmeyi de öğretelim” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER