Almadığı ürünün borcu için gözaltına alındı

Almadığı ürünün borcu için gözaltına alındı

Almadığı ürünün borcu için gözaltına alındı

Yeni doğan çocuğu için mobilya siparişi verip ilk taksitini ödeyen Mehmet Kızak, teslim almadığı ürünün borcunu ödemediği iddiasıyla gözaltına alındı.

İcra şoku
1 yıl önce yeni doğacak olan çocuğu için bir mobilya mağazasından çocuk odası siparişi verdiğini söyleyen Mehmet Kızak, ürünün ilk taksitini ödemesine rağmen kendisine teslim edilmediğini iddia ederek, 'Bir yıl önce doğacak çocuğumuz için bir mobilya mağazasına gittik. Beğendiğimiz çocuk odası takımını 1 150 YTL'ye 8 taksitle aldık. Mağaza ile karşılıklı sözleşme imzaladık. Mağaza bize ilk taksitin ödendiği hafta ürünü teslim edeceğini belirtti. Ancak teslim etmedi.' dedi.

'Kimse aramadı'
Ürünün ilk taksitini ödedikten sonra mağazayı arayarak ürünün teslimini istediğini belirten Kızak, 'Mağazadaki görevli bana ürünün teslim edilmiş olması gerektiğini söyledi. Ürün teslim edilmediği içinde bir daha taksitleri ödemedim. Firmadan beni hiç arayan soran olmadı.' ifadesini kullandı. Kızak, 1 yıl sonra mağazanın teslim etmediği ürünün ödemeleri ile ilgili imzaladığı senetleri icraya verdiğini ve haberi olmadan hakkında haciz işlemi başlattığını kaydetti.

Dava açacak
Mal beyanında bulunmadığı gerekçesiyle polis tarafından iş yerinde gözaltına alındığını ve 2 bin YTL borç çıkarıldığını belirten Kızak, mağazanın yanlışından dönerek hakkındaki haciz işlemini kaldırmasının ardından serbest bırakıldığını belirtti. Kızak, 'Yaşadığı durumdan dolayı rencide olduğunu ve iş yerinde gözaltına alınarak itibarının zedelendiğini ifade eden Boşu boşuna rencide edildim. Firma hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağım.' şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE