ALMAN FİRMASI SCHMİTZ CARGOBULL SAKARYA'DA

Avrupa treyler pazarının lider markası olan Alman Schmitz Cargobull, Sakarya fabrika yatırım projesini hayata geçirdi. Firma CEO’su Andreas Schmitz, Adapazarı yatırımının geleceklerine yapılan bir yatırım olduğunu ifade etti.

ALMAN FİRMASI SCHMİTZ CARGOBULL SAKARYA'DA

Dünya’nın önde gelen treyler üreticisi Alman Schmitz Cargobull, Sakarya’da kurduğu Adapazarı fabrikasının resmi açılış törenini, dün gerçekleştirdi. Schmitz Cargobull, Fabrikasının resmi açılış törenine, Schmitz Cargobull CEO’suAndreas Schmitz, Schmitz Cargobull CSO’su Boris Billich, Schmitz Cargobull Türkiye Genel Müdürü Mile Mishevski’nin yanı sıra Türkiye Yatırım Ajansı Başkanı Arda Ermut ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik katıldı.
YENİ PAZARLAR
Çok sayıda iş ortağı, yerel protokol temsilcileri ve çalışanların katılımı ile gerçekleşen törende konuşan Schmitz Cargobull AG CEO’su Andreas Schmitz şunları söyledi; “Bu yıl 125. Kuruluş yıldönümümüzü kutluyoruz. Geçen yıl yaklaşık 58 bin adet üretim gerçekleştirdik. 2 milyar Avro ciromuz ile Avrupa’nın pazar lideriyiz.” Adapazarı yatırımının geleceklerine yapılan bir yatırım olduğunu ifade eden Andreas Schmitz; “Bu önemli pazarda kalıcı olmayı ve pazar payımızı büyütmeyi amaçlıyoruz. Yeni tesisimizle büyümeyi ve sınırları aşmayı amaçlıyoruz. Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’nun kalbinde yer alan Türkiye, yeni pazarlara açılmamız açısından kilit bir öneme sahip” dedi.
GÜVENLİ GÜZERGAH
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik de açılış töreninde yaptığı konuşmada yabancı yatırımcılar için cazip bir merkez olan Türkiye’nin, Ortadoğu, Karadeniz ve Avrupa arasında bir enerji ve ticari koridor olması açısından stratejik bir öneme sahip olduğunun altını çizdi. Çelik, “Türkiye petrol ve doğalgaz taşımacılığında en güvenli güzergahtır. Ülkemizin bölge ülkeleri ile ticaret yapmak isteyen yatırımcılar için cazip fırsatlar sunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık tanıtım destekleriyle alınan yatırım bu tesisin kurulmasında büyük önem taşımaktadır. Almanya Avrupa’nın motorudur, Türkiye ile bu birliktelik iki ülke arasındaki yatırım bağlantılarını güçlendirmektedir” diyerek sözlerini bitirdi. Program kurdele kesimi ve 125.yıl pastasının kesiminden sonra fabrika gezisi ile sona erdi. Şirin Yılmaz-Adil Demirel

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21