Altay tankı için kurbağa operasyonu!

BMC'nin Altay tankı üretimini gerçekleştireceği Karasu'daki şantiye alanında kurbağa operasyonu yapıldı 

Altay tankı için kurbağa operasyonu!

sakaryayenihaber.com - 
Türkiye'nin yerli ve milli tankı Altay'ın üretim ihalesini kazanan BMC'ye 2016 şubat ayında Sakarya'nın Karasu ilçesindeki 2 bin 500 dönümlük arazi tahsisi ve teşvik desteği sağlandı. 2019 yılında yaklaşık 500 dönüm daha tahsis edildi. 
Yaklaşık 3 yıl boyunca arazide düzleştirme ve şantiye hazırlığı yapılırken, geçtiğimiz yıl 13 Ocak'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından temel atma töreni yapıldı. 

KARASU YETİŞMEYİNCE...
Ancak Karasu'daki şantiyede ilerleme kaydedilmezken, yılın sonunda ise Arifiye'deki 1. Ana Bakım Merkez Komutanlığının (Tank Palet) işletme hakkı 25 yıllığına BMC'ye devredildi. 
BMC'nin Altay tankını ne zaman üreteceği ve Karasu'daki arsayı ne zaman kullanmaya başlayacağı merak konusuyken, dikkat çeken bir gelişme yaşandı. 

KURBAĞA, YILAN VE BALIKLAR TAŞINDI
BMC, Karasu'daki arsadan geçen su kanalının kapatılması için Tarım ve Orman Bakanlığına başvurdu. 
Bakanlık da kanal kapatılmadan önce içinde yaşayan canlıların başka bir yere nakledilmesi için Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünü görevlendirdi. 
Doğa Koruma ekipleri, söz konusu kanalda yaptıkları çalışmada 175 tane ova kurbağası, 2 tane damalı su yılanı ve çeşitli türlerde çok sayıda balık topladı. 
Balıklar uygun bir dereye bırakıldı. 
BMC'nin kanalın kapatılmasıyla birlikte şantiye çalışmalarına devam etmesi bekleniyor.  Kaan GÜMÜŞEL

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 20:50
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz
Yavuz - 4 ay Önce

Resmen yılan hikayesine döndü bu tank meselesi.

Qatar krali
Qatar krali - 3 ay Önce

Güzel isteklerim bir bir yerine geliyo.

Affanın Babannesi
Affanın Babannesi - 3 ay Önce

Yeni doğum yapmış köpek ve yavruları zarar görmesin diye onların başına asker dikip sonra Asakiri Mansurei Muhammediyyeyi oradan geçiren Efendimiz(sav) in ümmetine yakışan bir davranış.

Affanın Babannesi
Affanın Babannesi - 3 ay Önce

Bravo

sen kimsin
sen kimsin - 3 ay Önce

abi ne zaman güneş doğudan batar batıdan doğar işte o zaman bu altay tankı olur.Allahım sen bu ülkenin başından diktatörleri eksik etme.