Altın çocuklar ödüllendirildi

2013 yılı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile Seviye Belirleme Sınavı (SBS)’de Türkiye genelinde ilk bin öğrenci arasına giren Sakarya’nın Altın Çocukları, Vali Mustafa Büyük tarafından ödüllendirildi.

Altın çocuklar ödüllendirildi

Ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan Vali Mustafa Büyük, geçtiğimiz yıl Sakarya’nın eğitimine isimlerini altın harflerle yazdıran, Türkiye’nin ilk bin öğrencisi arasına girme başarısını gösteren çocuklarla gurur duyduklarını belirterek, başarının mimarı öğrencileri, onların bu başarısında büyük pay sahibi olan ailelerini, öğretmenlerini ve okul yöneticilerini kutladı. Vali Büyük, önümüzdeki yıl liselerde ve üniversitelerde eğitimlerine devam edecek öğrencilere derslerinde üstün başarılar diledi.
Haziran ayında yapılan LYS’de Türkiye’de ilk bine giren 27 öğrenci ile SBS’de ilk binde yer alan 17 öğrenciye ödüllerini, Vali Mustafa Büyük, Vali Yardımcısı Faruk Bekarlar, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Mehmet Emin Taşkın, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten verdi.
Resmi Daireler Kampüsü Toplantı Salonu’nda düzenlenen ödül törenine başarılı öğrencilerin aileleri, öğretmenleri ve okul yöneticileri de katıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER