'Altın gömdü, kaçtı' söylentisi bir ilçeyi salladı

Akyazı Küçücek'te Adil Öksüz'le ilgili "çanta ve evraklarını gömdü" ihbarı üzerine hareket geçen savcılık 2 gün boyunca yaptığı kazıda bir bulguya ulaşamadı.

'Altın gömdü, kaçtı' söylentisi bir ilçeyi salladı

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

DİLEKÇE YAZDI

Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ)'nün kara kutusu olan Adil Öksüz'le ilgili ihbarların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak bir şahıs, firari FETÖ'cü ile ilgili bir ihbar dilekçesi yazarak savcılığın yolunu tuttu.


KAZI YAPTILAR


Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'na bırakılan dilekçede Öksüz'ün Akyazı Küçücek'te bir araziye evrak ve çantalar gömdüğü yönünde iddialar yer aldı. Başsavcı, ihbarı değerlendirip bölgeye ekip gönderdi. Savcılık görevlileri kontrolünde ihbarda belirtilen arazide 2 gün kazı yapıldı.


ASILSIZ ÇIKTI
İş makinalarıyla bölgede yürütülen kazı çalışmalarında çanta veya evrak gibi bulgulara rastlanmadı. Kazı yapılan bölgeler, ihbarın asılsız çıktığı belirlenince kapatılarak düzenlendi. Yapılan bu çalışma, bölge halkının da oldukça dikkatini çekti. Kazı sırasında toplanan vatandaşlar, ekipleri büyük dikkatle takip etti.


'ALTIN VE PARA VARMIŞ'


Savcılığın çalışması sürerken Akyazı'da, ihbarda belirtilen hayali çantaların içinde altın ve para dolu olduğu söylentisi çıktı. Dedikodudan öteye geçemeyen bu iddia kısa sürede tüm ilçenin gündemi oldu. Yetkililer, bu iddiaların da tamamen uydurma olduğunu belirterek vatandaşları uyardı. 


ADİL ÖKSÜZ KİMDİR?


15 Temmuz'un planlayıcılarının başında yer alan SAÜ İlahiyat Fakültesi eski öğretim üyesi Adil Öksüz, darbe gecesi Akıncı Üssü'nde yakalanmış ancak çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılınca firar etmişti. FETÖ Terör Örgütü'nün Hava Kuvvetleri İmamı olduğu belirtilen Öksüz, hain girişimin kara kutusu olarak biliniyor. 


KIRMIZI BÜLTENDE
"Kırmızı" bültene giren Öksüz'

ün yakalanması için Türkiye ve yurt dışında arama çalışmaları yürütülüyor. Ayrıca Türkiye Öksüz'ün yakalanması için 4 milyon TL para ödülü koydu. Son olarak açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,"Bana göre beş para etmez bir terörist bu. Yeni değeri beş etmez ama tabii bu mücadelemizin başarılı bir şekilde hedefine ulaşabilmesi için bu hainleri de neredeyse bulmamız lazım." demişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 13:29
banner3
YORUM EKLE