Altın yeniden yükselişte

Bir hafta içinde gramı 6 TL değer kazanan altın yatırımcısı için yeniden ümit vermeye başladı.

Altın yeniden yükselişte

Altındaki bu ani yükselişin Mısır’da meydana gelen olaylardan kaynaklandığını kaydeden kuyumcular düğün sezonunun başlamasının da yükselişte etkili olduğunu söylediler. Bayram öncesi 77 TL olan külçe altının fiyatı 86 TL’e kadar yükseliş gösterdi.
31 senedir kuyumculuk yapan Kamil Bozturgut (54) Mısır’daki yaşanan gerginliklerden dolayı altın fiyatlarının yükseliş gösterdiğini söyleyerek, “Uzmanların görüşleri Mısır probleminden dolayı, global dünya hareketlerinden dolayı değiştiğini söylüyorlar. Altın tasarruf için her zaman güvenli bir yatırımdır dolardan, dövizlerden. Altının fiyatı şuanda fazla yüksek değil düğün cemiyetler için altın alınabilir fiyatlar şuanda geçen seneye göre düşük. Yatırımcı için, tasarrufçu için, cemiyet yapacaklar için altın fiyatı uygundur alınabilir. Altın her zaman için yatırım aracıdır, ülke ekonomisine iyidir, stratejik önemi de vardır. Ben dolar almam, altın alırım. Yani paramı kağıt parçasına yatırmam” dedi.
Altının her bakımdan ve tasarruf açısından iyi olduğunu söyleten Bozturgut, “Bayram sonrası altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Uzmanlar Mısır’da olan gerilimden dolayı olduklarını söylüyorlar bizde öyle tahmin ediyoruz. Yükselmeye devam ediyor gibi görünüyor. Güçlü ekonomilerin fiyatlarla istedikleri gibi oynayabildikleri, bizim gücümüzün yetmediği biz etkin olamıyoruz, etkin olamadığımızdan onlar istediği gibi fiyat ayarlamalarını kendileri yapıyorlar. Altının fiyatlarını sadece seyrediyoruz ve neyse hareket bizde ona göre tavrımızı alıyoruz” diye konuştu.
Altın fiyatındaki yükselişte düğün sezonunun hızla devam etmesinin de etkili olduğunu kaydeden kuyumcular en iyi yatırım aracının hala altın olduğunu vurguladılar. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER