Amatör teleskopçular kendi teleskoplarını yapacak

Serdivan Belediyesi Planetaryumunda 2013-2014 eğitim dönemi ile birlikte yeni çalışmaların yapılacağı, bunların başında da eğitim destekli internet sitesi ile amatör teleskop yapımının olacağı belirtildi.

Amatör teleskopçular kendi teleskoplarını yapacak

Serdivan Planetaryum bünyesinde, öğrencilerin daha aktif kullanabilecekleri ve okuldaki eğitimlerine destek verecek kapsamlı bir internet sitesi için çalışmaların devam ettiği ifade edilirken, Planetaryum’da isteyen herkesin eğitimli, uzman personel kontrolünde kendi teleskopunu yapabileceği bildirildi.
Ramazan Ayı boyunca gece 01.00’a kadar hizmet veren ve vatandaşların aileleri ile birlikte ziyaret ettikleri Serdivan Planetaryum’un son günlerdeki ziyaretçileri, tatillerini Türkiye’de geçirmek için gelen gurbetçi vatandaşlar oldu. Serdivan Planetaryum’un Marmara Bölgesi’nde ücretsiz, halka açık tek Planetaryum olduğu belirtilirken, son zamanlarda gurbetçi vatandaşlar ile birlikte il dışından da yoğun ziyaretlerin olduğu ifade edildi.
Serdivan Planetaryum’u, hafta boyunca ortalama 500 kişinin ziyaret ettiği, gelen ziyaretçilere; Zula Ekibi Hava Durumu, Molekülasyon, Astronot, Büyük, Evrendeki Vaha konulu, ortalama 25 ila 40 dakika süren gösterimlerin yapıldığı, yoğunluğa bağlı olarak ek gösterimlerin de yapılabildiği belirtildi.
Yeni eğitim dönemi ile birlikte saat 09.00-13.00 arası okullara ve eğitim kurumlarına hizmet verileceği, saat 13.00’dan sonra ise 19.00’a kadar tüm vatandaşların Planetaryum’dan yararlanabilecekleri bildirildi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER