ANATOMİNİN USTASI SAÜ TIP'TA KONUŞTU

Anatomi uzmanı Prof. Dr. Ahmet Sınav, Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi “Geleceğin Hekimleri Öğrenci Topluluğu" tarafından düzenlenen ‘Bir Hekim Bir Hayat’ etkinliğinde konuştu.

ANATOMİNİN USTASI SAÜ TIP'TA KONUŞTU

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi “Geleceğin Hekimleri Öğrenci Topluluğu" tarafından her yıl 6 kez düzenlenen ve alanında seçkin bir uzman doktor, bilimadamı veya hocanın davet edildiği "Bir Hekim Bir Hayat" konuşmalarında dünyanın tek Tıp Ressamı Anatomi Uzmanı Doktor olan Prof. Dr. Ahmet Sınav konuştu. Etkinlikte Sınav, geleceğin doktorlarına ilham verecek, uzmanlık tercihlerine dair bilimsel tecrübelerini aktardı. Programın ilk yarım saatinde Sınav, doğumundan itibaren özgeçmişini, anılarını, tıp fakültesini neden seçtiğini anlattı.
KARİYERİNİ ANLATTI
Prof. Dr. Ahmet Sınav, Burdur’dan Amerika’ya yaşamı ve kariyerini anlattı.  Gülhane Askeri Tıp Akademisinden mezun olarak Tıp doktoru oluşunu, Anatomi uzmanlığını seçme hikayesini, uzmanlık eğitiminde yaşadıklarından önemli anılarını katılımcılarla paylaşan Sınav, bunların yanında, özel alanı olan Tıp Ressamlığından ve sanata olan merakından sözetti. Sınav, Amerika Birleşik Devletleri, Columbia Üniversitesinden uzun yıllar öğretim üyesi olarak çalıştıktan sonra emekli olup Türkiye’ye dönmesini ve ülkemizde yaptığı dekanlık ve rektörlük deneyimlerinden bahsetti. Sınav konferansın sonunda konferans sonrası kendi el çizimi anatomi resimlerinden çekilişle öğrencilere hediye etti. Geleceğin Tıbbı Öğrenci Topluluğundan, Betük Burak, Özge Arıcı, Agâh Yağız Koçak, Yasemin Çepni, Şeyma Koçi ve Tunahan Dertli isimli öğrenciler tarafından organize edilen konferansa, dekan, dekan yardımcıları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort