banner67

'Anayasa'nın 173'üncü maddesi hayata geçsin'

'Anayasa'nın 173'üncü maddesi hayata geçsin'

'Anayasa'nın 173'üncü maddesi hayata geçsin'

Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turhan Salihoğlu, 2008 yılında Anayasa'nın 173'ncü maddesini hayata geçmesini ve hükümetin esnaf ve sanatkara destek vermesini beklediklerini söyledi.

2007 yılında çözüleyemen sorunların 2008 yılında çözülmesini beklediklerini belirten Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turhan Salihoğlu, acilen çözülmesi gereken sorunları açıkladı. Salihoğlu, 'Basit usul vergisinin 2008 yılında devam etmesi, Bağ-Kur ? SSK ? Vergi affı borçlarının esnaf ve sanatkarların lehine yeniden yapılandırılması, Borçlu Bağ-Kur'luların sağlık karnesinin vizesinin yapılması, emeklilerin sosyal destekleme priminin kesilmemesi, Halk Bankası tarafından verilen afet işletme kredilerinin yeniden esnaf ve sanatkarlar lehine yapılandırılması, 2006 yılında meclise getirilen marketler, grosmarketler yasasının çıkartılması başlıca isteklerimizdir. Grosmarketler Yasasının çıkması durumunda 80 esnaf meslek dalı rahatlayacaktır' diye konuştu.

YENİ yerleşim bölgesindeki kalıcı işyerlerinin atıl durumdan kurtarılacak kamu destekli birimlerin bu işyerlerinde istihdam edilmesi ve oto galeri ile oto ve 2'nci el hurducalarının şehir dışında modren sitelerde istihdam edilmesini gerektiğini belirten Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turhan Salihoğlu, ilimizde 2007 yılının ilk 9 ayında bin 743 yeni sicilin yapıldığını ve bin 747 esnafında sicil terkini yaptığını söyledi. Salihoğlu, 'Yeni yıl 2008 ve 60'ncı hükümetten beklentilerimiz, Anayasa'nın 173'üncü maddesinin hayata geçirilip esnaf ve sanatkarların desteklenmesini bekliyoruz' dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE