ANESTEZİYOLOJİ KLİNİĞİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 2011 yılında kurulan Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği ilk uzman hekimini mezun etti.

ANESTEZİYOLOJİ KLİNİĞİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

2011 yılında kurulan SAÜ Eğitim ve araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği ilk mezununu verdi.  Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Yoğun bakım Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç. Dr. Ali Fuat Erdem yaptığı açıklamada. 20 yataklı Reanimasyon Ünitesi, 22 aktif ameliyat odası ve Girişimsel Ağrı Ünitesi ile uzmanlık eğitimi çerçevesinde gerekli teorik ve pratik tüm eğitimler üst düzeyde verildiğini belirtti.
ÖNCELİKLİ HEDEF
Erdem şöyle devam etti, “Yaş sınırı olmadan tüm hastalara Genel Anestezi ve Rejyonel Anestezi uygulamalarını rahatlıkla yapabilecek, yoğun bakımda hasta takibi için gerekli tıbbi donanıma sahip, kronik ağrı konusunda temel bilgi ve uygulamaları bilen Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı yetiştirmek Kliniğimizin öncelikli hedefidir. Yetiştirdiğimiz ve yetiştireceğimiz meslektaşlarımıza, kendilerinden şifa bekleyen her hastayı kendi yakını olarak kabul etme şuurunu verebilmek, başarılı ve mutlu hissetmemizi sağlayacaktır” dedi.
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Yakup Tomak ve Anesteziyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ümit Karadeniz de;  mezun edilen  Dr. M. Fatih Yüce’yi tebrik ederek, başarı dilediler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE