ANKARA YOLCULUĞU AKYAZI'DA BİTTİ

Akyazı ilçesinde önceki gece bir akaryakıt istasyonunda Afganistan, Pakistan ve Özbek uyruklu 87 kaçak göçmen yakalandı.

ANKARA YOLCULUĞU AKYAZI'DA BİTTİ

Alınan bilgiye göre, D-100 Karayolu'nda kullanılmayan bir akaryakıt istasyonunda çok sayıda kişinin bulunduğunu gören vatandaşlar, durumu jandarmaya bildirdi. Bölgeye gelen jandarma ekiplerini gören kalabalık, çevredeki tarlalara kaçmaya başladı. Jandarma ekiplerince yakalanan ve Afganistan, Pakistan ile Özbekistan uyruklu kaçak göçmen olduğu belirlenen 87 kişi, Akyazı Belediyesine ait otobüslerle İlçe Jandarma Komutanlığına, buradan Akyazı Atatürk Spor Salonu'na getirildi.
ANKARA YOLU
Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, spor salonuna gelerek ilgililerden bilgi aldı ve göçmenlerle ilgilendi. Burada yemek verilen göçmenlerden hasta olanlar da tedavi altına alındı. Ankara'ya gitmek için bir tırın dorsesinde yola çıktıkları ve tır şöförü tarafından Akyazı'da indirildikleri öğrenilen göçmenlerin, işlemlerinin ardından Sakarya İl Göç İdaresine teslim edildi. Öte yandan, akaryakıt istasyonunda bekleyen göçmenlerden kaçanların da olduğu ve yakalanmaları için çalışma başlatıldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER