Anlaşma sağlanamadı, üretim devam ediyor

Arifiye'de bulunan Goodyear Fabrikası ile Lastik İş Sendikası arasında ücretli izin konusunda anlaşma sağlanamayınca fabrika üretime devam etme kararı aldı. Alınan bu kararın fabrikadaki tüm çalışanlar için geçerli olduğu öğrenildi.

Anlaşma sağlanamadı, üretim devam ediyor

sakaryayenihaber.com

Sakarya'da koronavirüs salgınının yaygınlaşması üzerine Toyota ve Otokar Fabrikası başta olmak üzere birçok fabrika tedbir amaçlı üretime ara verdi. Alınan geçici kapatma kararlarının ardından gözler şehirdeki Goodyear Fabrikası'na çevrildi. Arifiye'de bulunan fabrika ile Lastik İş Sendikası arasında ücretli izin konusunda bir uzlaşı sağlanamadı. Anlaşma sağlanamayınca da fabrika yönetimi çalışmalara devam etme kararı aldı.
 

Kocaeli'de bulunan diğer lastik fabrikaları Brisa, Prometeon ve Kolsan ile Lastik İş Sendikası arasında ücretli izin konusunda anlaşma sağlandı.

ÇALIŞANLAR TEPKİLİ

Fabrikada devam etme kararının tüm çalışanlar için geçerli olduğu ve kimsenin özellikle koronavirüs nedeniyle izne çıkarılmadığı öğrenildi. Şehirdeki fabrikalarda ve diğer lastik fabrikalarında geçici kapatma kararları alınmasına rağmen Goodyear'da bu kararın alınmamasına işçiler ve beyaz yakalı çalışanlar tepki gösterdi.

Üretimini azaltan Goodyear’ın da duruş kararı alması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 22:54
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Efraim Kaya
Efraim Kaya - 11 ay Önce

Vay benim işçi kardeşime :(