ARİFİYE DOSYASI BARONUN TAKİBİNDE

Arifiye’de geçtiğimiz günlerde meydana gelen tecavüz olayı ile ilgili açılan hukuki sürece Sakarya Barosu müdahil olmak için başvuruda bulunacak.

ARİFİYE DOSYASI BARONUN TAKİBİNDE

Arifiye ilçesinde yaşanan küçük çocuğa tecavüz olayının yankıları devam ediyor. Ulusal basına da yansıyan haberde 14 yaşında ortaokul öğrencisi bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan otobüs şoförü tutuklanarak adliyeye sevk edilmişti. Olay kız çocuğunun öğretmenlerine durumu anlatması sonucu meydana çıkmış ve gerek ilimizde gerek ülke genelinde büyük tepki ile karşılanmıştı.
Olayın basına yansıması üzerine harekete geçen Baronun Çocuk Hakları Merkezi, kız çocuğunun ailesi ile iletişime geçerek hukuki süreci takip ettiklerini ve Sakarya Barosu olarak davaya müdahil olma talebinde bulunacaklarını ifade etti. Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Elif Erdem Düzgün yapmış olduğu basın açıklamasında Sakarya Barosu olarak çocuğa yönelik cinsel istismar davalarının tümünde Baro olarak her türlü hukuki desteği verdiklerini vurgulayarak bu davada süreci yakından takip ettiklerini belirtti. Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort