‘Arsa satışları halka ihanet’

Kocaali Belediyesi’nin satış kararı arsalara muhalefet partilerinin tepkileri sürüyor. SP İlçe Başkanı Kocabey, satışların halka ihanet olduğunu belirtirken, İyi Parti İlçe Başkanı Din de satışa kesin karşı olduklarını söyledi

‘Arsa satışları halka ihanet’

Kocaali Belediyesi Ağustos Ayı olağan toplantısında satış kararı alınan 8 dönümlük 24 parselle ilgili tepkiler dinmiyor. Ağustos meclisinde 3 milyon muhammen bedelle satışa çıkarılmasının onaylanmasının ardından muhalefet partilerinin ilçe başkanları tepki gösterdi. Saadet Partisi İlçe Başkanı Mesut Kocabey, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın hizmete değil israfa geldiğini iddia etti. 

SATIŞ ÇARESİZLİK

Arsa satışını beceriksizlik ve çaresizlik olarak nitelendiren Kocabey, “Bu arkadaşların bağlı bulunduğu zihniyet her şeyi satarak hizmet ettiğini iddia edip bunu millete yutturmaya çalışıyor” dedi. Satışların Kocaali halkına ihanet olduğuna dikkat çeken Kocabey, “Vatandaş bu arkadaşlara millete hizmet etsin diye oy verdi. Bu arazilerin satışından elde edilecek gelir kime peşkeş çekileceğini merak ediyoruz” dedi.

BASİRETSİZ YÖNETİM

İyi Parti İlçe Başkanı Kemal Din de yaptığı açıklamada, “En değerli arsaları satışını hiç bir zaman tasvip etmedim ve asla onaylamadım. Mevcut yönetim geçen 10 yılı aşkın zamanda belediye bütçesine kaynak bulmak için hiç bir yatırım yapmadığından sadece bütçe açığını kapatmak için arsa sattığı aşikardır. Aklı selim belediyecilik basiretsiz yönetim sonucunda verilen bütçe açıklarını bize emanet olarak gördüğüm arsaların satışıyla değil başka kaynaklardan temin edilmelidir. Aklı selim her Kocaalili hemşerim gibi bu satışları asla onaylamıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 12:18
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER