Artık HAYDİ var

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Büro Amirliği'nin kurulduğunu söyledi. Şube Müdürlüğü bünyesinde Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polisleri görev yapacak.

Artık HAYDİ var

Vatandaşların çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçları hızlı ihbar edebilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Daire Başkanlığınca ortak yürütülen çalışma sonucu HAYDİ mobil uygulaması hizmete girdi. HAYDİ (Hayvan Durum İzleme) uygulaması ile Hayvan Hakları için tek dokunuşunuz yetecek.

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımız, Apple Store ve Play Store üzerinden cep telefonlarına indirdikleri HAYDİ uygulamasıyla, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini yazarak giriş yapabiliyor. Giriş yaptıktan sonra, cep telefonuna gelen doğrulama kodunun girilmesiyle, uygulama etkin hale getiriliyor. Hayvan hakları ihlalinin yaşandığı herhangi bir olayda, uygulama üzerinden tek dokunuşla yapacağınız bildirim Çevre, Doğa, Hayvan Koruma Büro Amirliğimize bağlı ekiplerin en kısa sürede ihlalin yaşandığı yere gelip, işlem yapılması ile sonuçlanacak. İlimizde ki değerli hayvanseverlerin bu programı telefonlarına yükleyerek, hayvan hakları ihlali gördüklerinde bizlere bildirmelerini rica ediyorum” dedi. 

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Emniyet Müdürü Kaya, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda “Bugün 4 Ekim, yaşamımızı güzelleştiren sevimli dostlarımızın hayvan hakları günü. Her canlının, doğadaki dengenin korunmasında bir rolü vardır. Hayvan sevgisi, insandaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve sevgi gibi duyguları geliştirir. Bunun için hayvanları sevelim, onları koruyalım, onlara eziyet etmeyelim” dedi.  

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER