'ARTIK SABRIMIZ KALMADI'

Toyota Acil Yardım Hastanesinde dün sabah saatlerinde yaşanan bıçaklı saldırı sonrası Türk Sağlık Sen çalışanları bir basın açıklaması yaparak, “Artık sabrımız kalmadı” dedi

'ARTIK SABRIMIZ KALMADI'

Türk Sağlık Sendikası Sakarya Şube Başkan Yardımcısı Selçuk Ayyıldız yaptığı açıklamada, “Sağlıkta şiddet ne yazık ki ülkemizde vahim bir noktaya gelmiştir. Sağlık çalışanlarının hayatına kast edilmesi sıradanlaşmıştır. Toyotasa Hastanesinde yaşanan alçak saldırı bunun en somut örneğidir. Hastanede tomografi çekilmesi gereken bir hastanın röntgenin önünde beklemekte iken çalışan arkadaşlarımız ilgilenmişler ve siz tomografi çektireceksiniz diyerek gidilmesi gereken yeri göstermişlerdir. Sadece yardım etme amacı taşıyan bu niyete karşılık ise hasta yakınlarının saldırmış ve iki arkadaşımız bıçaklanmıştır. Her iki arkadaşımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
EN AĞIR CEZA
Bu alçakça saldırıyı yapan hakkında en ağır cezanın verilmesini ve gerekenin yapılmasını istiyoruz. Bununla birlikte hastane tarafından defalarca istenmesine rağmen hastane polisi görevlendirilmesi yapılmamıştır. Merak ediyoruz bu görevlendirme sağlık çalışanları cinayete kurban gidince mi yapılacaktır. Bu sorumsuzluk ve ihmalin de hesabının sorulmasını bekliyoruz. Sağlıkta şiddet konusunda en sert önlemler alınmaz ve ağır cezalar verilirse korkarız ki şiddet yerine sağlıkta cinayet haberlerini sıklıkla duymaya başlarız. Bu konuda ciddi adımlar atılmalıdır. Sabrımız kalmamıştır. Güvenli çalışma sağlık çalışanlarının hakkıdır” dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE