Asım Safitürk, Vekil Türkkan'a böyle yanıt verdi

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan, Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün babasının fotoğrafını çekip "Bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba?" demişti. Şehit babası Asım Safitürk, Türkkan'a, "Ben 'arkadaş' değil bu ülkeye şehit vermiş bir babayım. Benden özür dilemesini bekliyorum" şeklinde tepki gösterdi.

Asım Safitürk, Vekil Türkkan'a böyle yanıt verdi

Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk, haddini aşan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan'ın "Bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba?" sözlerine cevap verdi. Şehit babası Safitürk, "Ben 'arkadaş' değil bu ülkeye şehit vermiş bir babayım. Benden özür dilemesini bekliyorum" dedi.

"Bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir?"

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri devam ettiği sırada sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuştu. Türkkan paylaşımında, "Az evvel ziyaretçi sıralarında yer alan bu sarıklı cübbeli arkadaş kimdir acaba?" ifadelerini kullanmıştı.

Bu paylaşıma şehit babası Asım Safitürk, A Haber canlı yayınında yanıt verdi.

Safitürk, "Sarıktan ve cübbeden rahatsız olmak yabancılığı ifade eder. Meral Hanım bu konuda ne düşünüyor, merak ediyorum. Lütfü Bey'in üslubunu yadırgadım. Ben 'arkadaş' değil bu ülkeye şehit vermiş bir babayım. Benden özür dilemesini bekliyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 10:02
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Berke
Berke - 11 ay Önce

İyi Parti'nin bu ön yargılı kişiye gerekli cezayı vemesini bekliyoruz. Yoksa partiye olan inancımız biter, bizimle beraber destekleyenlerinde. Sakarya, milletvekili çıkaran ender yerlerden biri. Süreci takip ediyoruz.

SIRADAKİ HABER