At arabalı hırsızlar kaçarken yakalandı

At arabalı hırsızlar kaçarken yakalandı

At arabalı hırsızlar kaçarken yakalandı

Dün Beşköprü mahallesinde bulunan bir iş yerini soyduktan sonra kaçarken ters yöne giren kadın hırsızlar, polise yakalandı. Yakalanan zanlılar sorgulanmak üzere adliyeye gönderildi.

Ters yönde
Serdivan ilçesi Beşköprü Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir iş yerinden bazı malzemelerin at arabalı kadınlar tarafından çalındığı yönünde ihbar üzerine harekete geçen polisi gören hırsızlar kaçmaya başladı. Adapazarı D-100 karayolundan Dörtyol istikametine kaçan hırsızlar ters yöne girince yakalandı. At arabasında bulunan kadınlar S.G. (22), D.T. (25) at arabasından indirilerek polis minibüsüne bindirildi.
Saldırdılar
Olayda yakalanan Ü.T. (26) ise at arabasını kullanmak üzere at arabasında kaldı. Polis'in yaptığı araştırmada at arabasında bulunan ve iş yerinden çalındığı öğrenilen bir adet demir tezgah ile bir adet lastik ele geçirildi. Polis tarafından gözaltına alınan kadınlar bindirildikleri polis minibüsünden kendilerini görüntülemeye çalışan gazetecilere küfür ve hakaretler ederek tehditler savurdu. At arabasında kalan Ü.T. ise öfkesini at arabasını gazetecilerin üzerine sürerek çıkarmaya çalıştı.
Kayıtları
Polisin ikazları sonrasında sakinleştirilen kadınlar Serdivan Polis Merkezi'ne götürüldü. Polis merkezinde sorguya alınan kadınlardan S.G. ile D.T.'nin 5 ayrı yankesicilik ve hırsızlık suçlarından, Ü.T.'nin ise 8 ayrı yankesicilik ve hırsızlık suçlarından sabıkalı oldukları ortaya çıktı. Kadınların sorgularının ardından adliyeye gönderileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE