Atakan için yürüdüler

Dayanışma Forumu Üyeleri, Hatay’da katıldığı gösteride hayatını kaybeden, Ahmet Atakan için Çark Caddesi’nden Kent Meydanı’na kadar yürüdü.

Atakan için yürüdüler

Hatay’da düzenlenen gösterilerde hayatını kaybeden Ahmet Atakan için, Dayanışma Forumu Üyeleri eylem yaptı. Çark Caddesi’nde toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan Harika Günay Karataş, “ Devletin kanla beslenen ahlakı katletmeye devam ediyor. Gecenin kör saatinde gencecik bir fidanımızı daha yitirdik. Daha 22 yaşındaydı. Ethem’den biraz küçük, Ali İsmail’den birkaç yaş büyüktü. Şimdi destan yazdı diyecekler” ifadelerini kullandı.
MÜDAHALE EDİLDİ
Üzgün değil öfkeli olduklarını dile getiren Karataş, “Direnen halkımızın acısını yüreğimizde hissederek, tüm cesaretimizle mücadeleye devam edeceğiz” dedi. Basın açıklamasının ardından Kent Meydanı’na doğru yürümek isteyen gruba, emniyet güçleri tarafından müdahale edildi. Grup adına konuşan Karataş, eylem ve protesto hakkının anayasal bir hak olduğunu söyleyerek, duruma tepki gösterdi. Karataş, aynı müdahalenin geçtiğimiz günlerde ilimizde yapılan “Rabia” eylemlerinde neden yapılmadığını sordu. Emniyet güçlerinin ısrarına rağmen yürüyüşe geçen grup, Kent Meydanı’na gelerek bir süre oturma eylemi gerçekleştirdi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE