'AVM esnafa katkı sağlayacak'

Çark Caddesi Esnaf ve İşadamları Derneği(CADDER)Başkan Yardımcısı Kemal Turgaç, Atatürk Stadı arazisi üzerine yapılması planlanan AVM’nin cadde esnafına katkı sağlayacağını belirtti.

'AVM esnafa  katkı sağlayacak'

Çark Caddesi Esnaf ve İşadamları Derneği(CADDER)Başkan Yardımcısı Kemal Turgaç, TOKİ’nin Atatürk Stadı arazisinde yapmayı planladığı alışveriş merkeziyle ilgili değerlendirmede bulundu. AVM’nin yapılacağı alanın konum itibariyle kendi bölgelerindeki esnafa da katkıda bulunacağını düşünen Turgaç, “Merkezde bulunan mevcut çarşı zaten bu şehre ufak geliyor. Bu çarşı büyüyecek ve büyümesi de gerekiyor. Bölgede merkezin büyümesine olanak sağlayan tek yer de stadın bulunduğu bölge olarak görünüyor” diye konuştu.
ETKİLEMEZ
Stat arazisi üzerine yapılacak olan AVM’nin Çark Caddesi esnafını olumsuz olarak etkileyeceğini düşünmediğini söyleyen Turgaç, “Cadde üzerindeki esnafı etkilemez ama küçük pasajlardaki esnafı mutlaka olumsuz yönde etkileyecektir. Ben kurulması planlanan AVM’nin Çark Caddesi’yle bir bütün olabileceğini düşünüyorum. AVM’nin gidiş güzergahında olmamız da avantajlı gibi duruyor. Cadde esnafı AVM’lere karşı savaşmayı iyi biliyor” dedi.
TOKİ
Alternatif olarak esnafın projeler üretmesi gerektiğini söyleyen, “Esnaf ASEM gibi projelerle bir araya gelmeli. Kendi alternatifini kendi üretmeli. TOKİ de artık konut yapmaktan vazgeçsin, işletme yapsın. Esnaf da burada birlik olsun. Yerli esnaf dükkan kiralarıyla başa çıkamıyor” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER