AVM’lerde Kovid-19’a karşı yeni dönem

Alışveriş merkezlerinde (AVM) koronavirüse karşı yeni dönem başlıyor.

AVM’lerde Kovid-19’a karşı yeni dönem

 Türk Standartları Enstitüsü (TSE) istekte bulunan alışveriş merkezlerine ‘’TSE Güvenli Hizmet’’ belgesi verileceğini duyurdu. AVM’lerin içerisindeki yeme içme bölümlerindeki masalardaki sosyal mesafe uygulamasına, asansörlerin kullanımına, dezenfeksiyondan, lavaboların hijyenine kadar belirlenen yeni standartlar geçerli olacak.

 TSE Başkanı Adem Şahin ile AVM ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hüseyin Altaş alışveriş merkezlerinde uygulanacak yeni standartları değerlendirdi. Şahin AYD ile birlikte gerekli tedbirlerin alındığına ilişkin belgelendirme modeli hazırladıklarını söyledi.

Avm’leri belgelendirerek halkın güvenini kazanmayı amaçladıklarını dile getiren Şahin ‘’ Bunlar süreli belgeler, süreç de dinamik. AVM yönetimleri belgeyi aldıktan sonra bunu kendileri denetleyecekler ama biz de bu denetimlere ve kurallara bağlı kalınıp kalınmadığı noktasında denetimimizi yapacağız.’’ ifadelerini kullandı.  

‘’TSE Güvenli Hizmet’’ belgesi için başvurular tahmin edilenden çok fazla’’

TSE Güvenli Hizmet belgesi için başvuruların bugünden itibaren başladığını söyleyen Hüseyin Altaş AYD üyelerinin bunu sabırsızla beklediğini ve ciddi bir başvurunun olduğunu söyledi.

Merve Kurtulan

banner3
YORUM EKLE