'AYAKKABI VE DERİ SEKTÖRÜ TEHLİKEDE'

Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu yıllık değerlendirme toplantısı dün ilimizde yapıldı. Yapılan toplantıda, birlik başkanları sektörün sorunlar açısından tehlikeli bir noktada olduğu vurgulandı.

'AYAKKABI VE DERİ SEKTÖRÜ TEHLİKEDE'

Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu tarafından düzenlenen dün Sen Otel’de Ayakkabı ve Deri Sektörü değerlendirme toplantısı yapıldı.  Toplantıya Federasyon Başkanı Ahmet Aydan, Toplantıya çeşitli illerin esnaf ve sanatkar oda başkanları katıldı. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Hasan Alişan,  Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Abdulkadir Konak, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik) Başkanı Yalçın Ata, İstanbul Ayakkabı Satıcıları Esnaf Odası (İSTESOB) Başkanı Yaşar Hangün, Kütahya Keçeci Tabak ve Semerci Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Abdullah Akpınar, Manisa   Kunduracı ,Saraçlar ve Tabaklar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celil Şenal, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) üyesi Alaattin Akçeşme, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KMESOB) Başkanı Ali Köfte katıldı.
SEKTÖR TEHLİKEDE
Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu  Başkanı Ahmet Aydan; konuşmasında her zaman eleştiriye açık olduğunu ifade etti. Koltuk sevdası olmadığını belirten Ahmet Aydan mesleklerinin içinde bulunduğu sorunlar hakkında  açıklamalarda bulundu. Aydan “Ayakkabıcılar ve deri sektörü tehlikeli şartlar altında çalışıyor. Ortopedik ayakkabı yapan imalatçı, 2 mühendis ve doktor bulundurmalı. Çırak sayıları yetersiz. Maddi birlik ve destek gerekiyor. Sektör tehlike bölgesinde birinci seçildi.” Dedi.  Toplantının devamında, diğer illerden gelen oda ve birlik başkanları katılarak sorunlar hakkında konuştu. Başkanların ortak sorunlarının başında, maddi yetersizlik, çırak yetersizliği, zor şartlar altında çalışmak ve birlik ve beraberliğin sağlanamaması olduğu vurgulandı. Nisa Çoban-Esma Yazgan

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE