Aziz Duran'ı kaybettik! Koronayı yenemedi...

Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Aziz Duran koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti

Aziz Duran'ı kaybettik! Koronayı yenemedi...

sakaryayenihaber.com*

Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Aziz Duran koronavirüse yakalanmıştı.Durumu ağır olan Aziz Duran, İstanbul'da özel bir hastanede tedavi görüyordu.

Bir kaç gün önce nefes sorunu sebebiyle y oğun bakıma alınan Duran, entübe edilmişti.

Duran'ın durumu dün gece saatlerinde ağırlaştı. Eski başkan, bu sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu. Bu ölüm, Duran'ı sevenler arasında büyük üzüntü yarattı.,

Aziz Duran kimdir?

1949 yılında Adapazarı’nda doğdu İlk ve Orta öğrenimini Adapazarı’nda tamamladı. 1976 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-Sosyal Siyaset bölümünden mezun oldu.

Türkiye Zirai Donatım Kurumu Sakarya Bölge Müdürlüğü’nde ve Çalışma Bakanlığı Teftiş Kurulu’nda bir süre çalıştıktan sonra, 1978-80 yılları arasında Şanlıurfa’da askerlik görevini ifa etti. Türk Standartları Enstitüsü’nün ve Milli Prodüktivite Merkezinin Sakarya temsilcilikleri görevini yürüttü. Ayrıca Devlet Planlama Teşkilatı’nın ihtisas komisyonlarında görev aldı.

Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreterliği görevini 13 yıl sürdürdükten sonra, 27 Mart 1994 1. dönem; 18 Nisan 1999 2. dönem olmak üzere Adapazarı Belediye Başkanlığı görevine seçildi.


6 Mart 2000 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Statüsüne kavuşması ile Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevini sürdürdü.

27 Mart 2004 tarihindeki yerel seçimlerde 3. dönem olarak tekrar seçilen Aziz Duran  Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Aziz Duran 2009 seçimlerine kadar Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 09:38
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Öztürk
Metin Öztürk - 2 ay Önce

Allah rahmet eylesin

Ferhat kocabay
Ferhat kocabay - 2 ay Önce

ALLAH CC GANİ GANİ RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN İNŞALLAH

İlhami Babamgül
İlhami Babamgül - 2 ay Önce

Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun.