Aziz Öğütlü'den "sağlıkçıya darp" tepkisi!

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü SAÜEAH Acil Servisinde sağlık personeline yapılan saldırıyı yayınladığı mesajla kınadı.

Aziz Öğütlü'den "sağlıkçıya darp" tepkisi!

SAÜEAH’ta dün akşam yine sağlıkçı şiddeti yaşanmıştı. Acil servisee yaralı olarak gelen hastanın yakınları sağlık görevlisine saldırdı.  Yaşanan olay sonrası saldırgan şahıs gözaltına alındı. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü SAÜEAH Acil Servisinde sağlık personeline yapılan saldırıyı yayınladığı mesajla kınadı.

Öğütlü yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde pansuman yapan sağlık personelimize hasta ve yakınları tarafından saldırıda bulunuldu. Hastane güvenliğinin olaya müdahale etmesi ile çok daha üzücü sonuçlar yaşanmasının önüne geçildi. Kendisine yardım etmeye çalışan sağlık personeline saldıran şahıs ve yakınları adalet önünde hesap verecek. Dileğimiz o ki bu tip şahıslar en ağır cezayı alarak bir daha böyle olaylara teşebbüs etmeye cesaret bulamasın. Sağlık personelimize geçmiş olsun dileklerimi iletirken, yaşanan insanlık dışı bu olayı esefle kınıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 14:34
banner3
YORUM EKLE