Bağırsakları düğümlendi "gazın var" dediler

Geçtiğimiz 25 Aralık 2019 tarihinde yaşadığı karın ağrısı şikâyetiyle Sakarya’da özel bir hastaneye başvuran Müteahhit Yavuz Kaya; kendisine “gaz problemin var” teşhisiyle verilen ilaç ile evine yollandı. İlacı bittikten sonra aynı ayın 30’unda gittiği aynı özel hastane bu defa da “Hiç bir şeyiniz yok 1 ayda geçer” teşhisiyle tekrar geri yollandığını iddia etti.

Bağırsakları düğümlendi "gazın var" dediler

Acilen ameliyata alındı

Aynı zamanda inşaat firması sahibi olan tanınmış Müteahhit Yavuz Kaya; 2 Ocak 2020 tarihinde rahatsızlığı artınca bu sefer acilen kendisine yakın başka bir hastane olan Ada Tıp’a gitti. Burada acil serviste müdahale altına alınan Kaya; Doktor müdahalesinin ardından yine acilen genel cerrahi servisine sevk edildi. Geldiği Ada Tıp’ta Dr. Hüseyin Aksoy’un muayene ve tetkikleri sonucunda, diğer Genel Cerrahi Doktorlardan Orhan Yağmurkaya ve Orhan Veli Özkan’ın da görmesiyle hiç vakit kaybetmeden, acilen ameliyata alındı.  Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan tanınmış Müteahhit Yavuz Kaya; ilaç verip yollandığı ve bu ağrın 1 ayda geçer dediği ilk gittiği özel hastanede, daha sonra ağrısının şiddetlenmesi sonucunda gittiği başka hastanede bağırsak düğümlenmesi teşhisiyle 1 saat içinde ameliyata alınarak, sağlığına kavuştuğunu söyledi. Müteahhit Kaya; kendisine eski sağlığına kavuşmasına sebep olan Ada Tıp’ta Genel Cerrahi Doktoru Hüseyin Aksoy, Orhan Yağmurkaya ve Orhan Veli Özkan ve ekibine teşekkür ettiğini belirterek, “Ayrıca bu hastaneyi Sakarya Serdivan’a kazandıran hastane sahibi Orhan Kacabıyık’a da çok teşekkür ettiğini söyledi. Kaya; Adatıp Doktorları sayesinde geçirdiği başarılı bir operasyon ile sağlığına tekrara kavuştuğunu vurguladı. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 16:52
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dursun
Dursun - 7 ay Önce

Bağırsak düğümlenmesi başladıktan sonra 5 gün devam etmez. Aynı gün ameliyat edilmezse hasta çok ciddi sağlık problemi yaşar ve hatta ölebilir. Ilk gittiğinden ve ilaç aldığından 5 gün sonra tekrar hastaneye gitmiş. Ayakta duracak hali olmamalı. Bu vaziyetteki bir hastaya da "gazın var ' denemez zaten. Çok basit bir grafi ile ayna gibi ortaya çıkar. Muhtemelen 5 gün önce gittiğinde barsak dolaşması değildi,sonradan gelişti... ya da hastaneler arası rekabetin son noktası.

SIRADAKİ HABER