Bak sen şu emlakçıya! Sakarya'da yaşandı...

Adapazarı'nda bir vatandaşın boş dairesine kendi haberi olmadan bir emlakçı tarafından ilan asıldı. İşte yaşananlar ve dikkat edilmesi gerekenler...

Bak sen şu emlakçıya! Sakarya'da yaşandı...

sakaryayenihaber.com - 
Adapazarı'nda bir sitede bulunan dairenin kiracası 10 gün önce daireyi boşaltırken, anahtarı da karşı komşuya bıraktı.  Aynı sitede oturan ve emlakçılık yapan bir kişi ise komşudan aldığı anahtarla girdiği eve kendi emlak dükkanının isminin yazılı olduğu 'kiralık' ilanını astı. 

KENDİNCE KİRA BEDELİ BELİRLEMİŞ 
Yaşananlardan haberi olmayan dairenin sahipleri, kendi hazırladıkları 'sahibinden kiralıktır' ilanını asmak için eve gittiklerinde evin camındaki ilanı görünce şoke oldu. 
Bir yakınlarına ilandaki emlakçının numarasını aratan daire sahipleri; emlakçının kendince bir kira ve depozito bedeli ile 1000 lira komisyon belirlediğini öğrendi. 

SIKINTI VARSA TABELAMI İNDİRİN 
Ev sahibi bunun üzerine emlakçıyı arayarak, kendi haberi ve ortada bir sözleşme olmadan nasıl böyle şey yaptığını, dahası evine habersiz girerek ilan astığını sorarak tepki gösterdi. Emlakçı komşunun  "Sıkıntı varsa benim tabelamı indirip kapının önüne koyun" demesi ise yüzsüzlüğünü gözler önüne serdi. 

GÜVENİLİR OLMALI 
Sakarya Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası Başkanı Erol Maden, Sakarya Yenihaber'e yaptığı açıklamada; mülk sahibi ile sözleşme olmadan emlakçı tabelasını asıp, kiralama ya da satma girişiminde bulunamayacağını söyledi. 
Maden, mülk kiralayacak olan vatandaşların aracı ile görüştükten sonra daire sahipleriyle de yüz yüze görüşerek sözleşme olup olmadığını sormaları gerektiğini ve mülk sahiplerinin de oda üyesi ve güvenilir emlakçılarla çalışmaya dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Kaan GÜMÜŞEL 


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 16:16
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim
Selim - 5 ay Önce

Aman arkadaşlar bu gibi şeyler yaşanabiliyor gerçekten

Ayhan
Ayhan - 5 ay Önce

Evet şu an oturduğum dairede bende öyle bi durumla karşılaştım ev sahibinin haberi yoktu komisyon olarak 1000 TL belirlemiş 2 taksit bile yaparım dedi kendince binayı dışarıdan bi fotoğraf ile kiraya veren emlakçı

SIRADAKİ HABER