Bakan Selçuk önemli kararı duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların pandemi süreciyle birlikte 21 Eylül’de açılmasına yönelik yüz yüze eğitimin hazırlıklarının yapıldığını ifade etti.

Bakan Selçuk önemli kararı duyurdu

Bakan Ziya Selçuk ilkokul 1. Sınıf ve öğretmenleri ve okul yönetimlerinin velilerle birlikte çevrimiçi toplantılar yapmaya başlayacaklarını açıkladı.

Alınacak önlemler doğrultusunda yeni normalin, yaşanan kaygıların giderek azalması ve bu sayede çocukların ve ailelerin daha güvende hissetmelerinin sağlayacağını söyleyen Selçuk veliler içinde alışılmadık yeni bir sürecin başlayacağını belirtti.

Uzaktan ama sürekli İletişim

Veliler ve öğretmenler arasında bu yeni dönemde iletişimi kolaylaştıracak adımlar attıklarını ifade eden Selçuk ‘’Bunun için okul ve aile ilişkisi her zamankinden çok daha önem kazandı. Çocuklarının okulunu, temizlik ve hijyen durumunu, alacağı eğitim sırasındaki önlemleri yerinde görmek isteyen velilerimiz olabileceği gibi kendi iş yoğunluğunda, uzaktan ama sürekli iletişimle okulun durumunu öğrenmek isteyen velilerimiz de olacaktır. Bu amaçla veli toplantılarında hafta içinden itibaren okul yönetimlerimiz, velilerimizi her türlü konuda detaylıca bilgilendirmek için küçük gruplar halinde ya da bireysel olarak bilgilendirme toplantı ve görüşmeleri gerçekleştirebileceği gibi telefon ve internet gibi çeşitli iletişim kanallarını kullanarak uzaktan çevrim içi toplantılar da yapabilecek. Yüz yüze eğitimin ilk ders zili öncesinde ilkokul 1. sınıf öğretmenlerimiz de velilerle çevrim içi toplantılar yapmaya başlayacak. Önemli olan iletişim kanallarını açık tutmak ve eğitim sisteminde önemli bir paydaş olan velilerimizin desteğini almaktır."

Öğretmenler için kılavuz

 Bakan Selçuk aynı zamanda yeni dönemde öğretmenlerin veli iletişimi için bir kılavuz hazırladıklarını ve bunun öğrenciler öğretmenler ve velilerin arasında güvenli bir bağ kurup iletişimi daha güçlendireceğini söyledi.  Merve Kurtulan

banner3
YORUM EKLE