Bakanla Sakarya’nın bu 5 talebini konuştular 

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz başkanlığındaki Sakarya heyeti, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Sakarya’nın 5 sorunu ve taleplerini konuştu 

Bakanla Sakarya’nın bu 5 talebini konuştular 

sakaryayenihaber.com - 
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya’nın belirli sorunları ve taleplerinin aktarılması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan randevu aldı. 
Yavuz’un yanı sıra Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ve Cumhur İttifakının diğer Sakarya Milletvekilleri dün Ankara’da Bakan Karaismailoğlu ile görüştü. 
O görüşmede öne çıkan başlıkları Ali İhsan Yavuz duyurdu. 
Yavuz’un açıklaması şu şekilde: 

Dün akşam, Sayın Valimiz, Sayın Vekillerimiz, Sayın İl ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu'nu ziyaret ederek Bakanlığın Sakarya'ya ilişkin yatırımları konusunda çok yararlı bir görüşme gerçekleştirdik. 
Sayın Bakanımız, yoğun programlarına rağmen bize uzunca bir vakit ayırarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Sakarya’da yaptığı ve yapacak olduğu projeleri konuşmamız için bize sıcak ve samimi bir ortam oluşturdu.

     ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR
Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızla yaptığımız görüşmede özellikle;
1. Yeni otoban çıkışı ve köprülü kavşak,
2. Karapürçek yolu yapımı,
3. Akyazı otoban çıkışı ile Batakköy Akyazı kavşak ve sinyalizasyon çalışması,
4. Pamukova Hızlı Tren İstasyonu ve Hızlı Tren Alt Geçidi,
5. Acil Durum Hastanesi yer devri gibi konuları istişare ettik. 

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Sayın Bakanımız, tüm bu konulara ilişkin müspet bir yaklaşım sergileyerek elinden geleni yapacaklarını ifade ettiler. Taleplerimizi büyük bir içtenlikle dinleyen ve gereği için kayda geçiren Sayın Bakanımıza Sakarya'lı hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz. 
Birlik ve beraberlik içinde, tüm gücümüzle, daha iyi bir Türkiye ve daha yaşanabilir bir Sakarya için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. 
Allah yar ve yardımcımız olsun.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 15:42
banner3
YORUM EKLE