Bakanlık liste gönderdi... İşte Sakarya'da yıkılacak 17 okul!

Milli Eğitim Bakanlığı, Sakarya genelinde yaşanabilecek depreme hazır olmadığı tespit edilen 17 okulu açıkladı

Bakanlık liste gönderdi... İşte Sakarya'da yıkılacak 17 okul!

Sakarya'da uzun yıllardır konuşulan 'hasarlı okullar' konusunda Milli Eğitim Bakanlığı önemli bir adım attı. Hafta sonundan bu yana Adapazarı başta olmak üzere ilçelerde yıkılacak okulların isimleri basına sızarken, Sakarya Yenihaber ilimizde yıkım kararı çıkartılan tüm okulların listesine ulaştı. Yıkım kararı çıkartılan tüm okullarda eğitim öğretim sona erdirildi. Listede yer alan okullarda eğitim gören öğrenciler, 3 Şubat Pazartesi gününden itibaren belirlenen en yakın okulda eğitime devam edecek. 

İŞTE SAKARYA'DA YIKIM KARARI ÇIKARTILAN TÜM OKULLARI: 

*Listede ilk sırada yıkılacak okullar, yanlarında da yıkılan okullardaki öğrencilerin eğitim göreceği okullar yer almaktadır. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 14:13
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlhan
İlhan - 11 ay Önce

1 sene önce kurtuluş ilkokul yıkılacak denildi ve yeni okul yapılacak denildi,okul yıkıldı 1 sene oldu,yerine temel dahi atılmadı yeni okul için. Taşımalı olarak başka okula geçti çocuklar,sakarya ilkokula geçildi, extra servis tutmak zorunda kalındı. İnşaat temeli atılmayan okul nezaman bitecek merak konusu. Deprem önlemi için yapılan bu yöntem niye yerine yeni okul temeli ile başlanmıyor.

Suleyman
Suleyman - 11 ay Önce

99 depreminden sonra 21 sene bu okulların sağlamlığına bakilmadimi Elazığ depremini hissetmedim yada benmi duymadım hisseden oldumu bu yıkılacak okullarda dün eğitim yapılıyordu hesap verecek yokmu çocuklara göçebe hayatı yasatiyorsunuz

Cengiz çalışır
Cengiz çalışır - 11 ay Önce

Okul yıkmak kolayda...! Zor olanı yerine yenisini yapmak. İnşAllah tez zamanda yenileti yapılır. Lakin yenisi yapılmayacak sa veya yapılamayacaksa, eskileri kalsın.

Profyasin
Profyasin - 11 ay Önce

Artık haberleri düzgün bi kaynaktan takip edebiliyoruz. Sansasyon, çarpıtma, yanlış yorumlama yok. Bir de diğerlerine bakıyorum da çok yazık... yıllarca neler okuduk

Mehemet
Mehemet - 11 ay Önce

Ne Zaman yıkılıcak

Burhan panzehir
Burhan panzehir - 11 ay Önce

Tamam hasarlı okullar yıkılsın dünya kadar hasarlı evler var onlarada el atılsın dask diyolar kardeşim kaç senedirdask ödüyoruz ben öldükten sonra ne yapayım parayı

Serkan Vatan
Serkan Vatan - 11 ay Önce

Yeterli kayıt alamayan, boş kalan pek çok İman Hatip var onların tabelalarını değiştirsinler, hem çocuklar okulsuz kalmaz hem de binalar işe yarar hale gelir.

Ali Fıdan
Ali Fıdan - 11 ay Önce

Debrem af etmez önlem alınması zaroridir.


SIRADAKİ HABER