Bakkallara Türk Bayrağı çağrısı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Barış Pınarı Harekatına destek vermek için bakkallara Türk Bayrağı asmaları yönünde çağrıda bulundu

Bakkallara Türk Bayrağı çağrısı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, Mehmetçik tarafından yürütülen Barış Pınarı Harekatına destek vermek için üyelere bayrak ve dua çağrısı yaptı. 

Başkan Akdardağan, Türk Silah Kuvvetlerince Suriye’de oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barışı ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek için tüm üyelere dükkanlarına bayrak asma ve Mehmetçiğe dua etme çağrısı yaptı.

 Akdardağan, “Milletçe dayanışma içerisinde olmamız gereken günleri yaşıyoruz. Türkiye’nin güney sınırında yürütülen Barış Pınarı Harekatı’nı şehrin bakkal esnafı olarak canı gönülden destekliyoruz. Kahraman Mehmetçiğimiz yine destan yazarak yine göğsümüzü kabartmaktadır. Mehmetçiğimize moral olması açısından, milletçe dayanışmamızı ve moralimizi yüksek tutmamız bakımından tüm dükkanlarımızı ve hatta evlerimizi dünyanın en güzel bayrağı ile donatmaya davet ediyoruz. Herkes şanlı bayrağımızı dükkanlarına assın. Zaman askerimize, devletimize, bayrağımıza sahip çıkma zamanıdır.” Dedi.  

Başkan Akdardağan, “Devletimizin ve milletimizin yanında durmak şehrimizin bakkal esnafları olarak ilk görevimizdir. Mahallelerimizin bekçisi ve ışığı olan bakkallarımıza sesleniyorum. Haydi bayraklarımızı asalım, Mehmetçiğimize dualarımızla destek olalım. Ülkemizin hamleleri mazluma umut ışığı, düşmana cehennem olmaya devam ettikçe bizi hiçbir güç yıkamayacak. Milletçe, devletimizin ve şanlı ordumuzun yanındayız. Diğerleri gibi bu harekatta inşallah başarıyla sonuçlanacak ve kahraman Mehmetçiğimiz muzaffer olacaktır” dedi.

Başkan Akdardağan, operasyon sırasında vatan için şehit düşen Mehmetçikleri ve tüm şehitleri rahmetle andıklarını ve yaralılara acil şifalar dilediklerini söyledi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 13:49
banner3
YORUM EKLE