Bakkallardan 'indirim vurgunu' uyarısı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, yılsonu nedeniyle artışa geçen indirim kampanyaları ve internet üzerinden indirim adıyla satılan gıdalar konusunda uyarıda bulundu.

Bakkallardan 'indirim vurgunu' uyarısı

Her yılsonuna doğru ‘Efsane Cuma indirimi’ adıyla yapılan kampanyaların aslında vurgun olduğunu hatırlatan Oda Başkanı Akdardağan, “Herkesin bildiği gibi yılsonu yaklaşıyor ve indirimler aldı başını gidiyor. Efsane indirim,  kaçırılmaz fırsat gibi adına indirim denilen adatmaca kampanyalarını sosyal medyada, internet üzerinde ve maalesef şehrimizdeki zincir marketlerde çok sık bir şekilde karşımıza çıkar oldu. İndirimleri adıyla satılan ürünler ve etiket oyunları yine devam ediyor. Müşteri çekmek, algıyı değiştirmek amaçlıyla yapılan bu alışverişler beraberinde maddi sıkıntıları getiriyor.” Dedi.

Akdardağan, “Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanımız Bendevi Palandöken öncülüğünde yapılan uyarıyı bizde tekrarlıyoruz. Ekonominin daraldığı ve insanların gelirlerinin azaldığı bir ortamda stok eritme oyunlarına halkımız artık gelmemeli. Hiçbir üründe, özelikle gıda da yüzde 50- 70 gibi indirim olmaz. Gıdamızı görmeden almamalı ve son kullanma tarihlerine mutlaka dikkat etmeliyiz. İnternet üzerinden zeytin, peynir, ekmek, yumurta gibi temel gıdalar alınabilir mi? Bu tür kampanyaların sadece isimleri yeni, ancak yöntemleri hep aynıdır. Bu tür kandırmacıların önüne geçilmesi için merkezi ve yerel idarelerimizden denetimlerin sıklaştırılmasını ve özellikle gıdaların internet üzerinden satışı konusunda önlemlerin alınmasını istiyoruz.” Dedi.

Akdardağan, “Halkı kandırmaktan başka bir şey yaramayan bu tür kampanyalarda özellikle gıda ürünlerinde uygulanmasına kesinlikle karşıyız. Aldatmacalara kanılmaması konusunda hem vatandaşımızı uyarmak hem esnafımızın hakkını korumak bizim görevimizdir. İnsan sağlığı her şeyden önemlidir. Her fırsatta indirim adıyla insanları kandıran fırsatçılara prim vermeden gıdamızı görerek, her keseye uygun ve güvenle alacağımız tek yer bakkallarımızdır.” Dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER