Balıkçılar yeni sezonu bekliyor

Balık avı yasağı 31 Ağustos’ta sona eriyor. Ağlarını ve teknelerini yeni av sezonuna hazırlayan balıkçıları, avlanma heyecanı yaşıyor.

Balıkçılar yeni sezonu bekliyor

Karadeniz sahilindeki Karasu’da balıkçılar, av sezonuna az bir zaman kala hazırlıklarını sürdürüyor. Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ali Sezer, bereketli bir sezon beklediklerini belirterek, "Balıkçılar ümitli şekilde sezona hazırlanıyorlar. Teknelerini ve ağlarını hazırlıyorlar. 1 Eylül’de fırtına olmazsa balıkçılarımız ağlarını denize atacak." dedi.
VERİLER İYİ
Göstergelerin, bu yıl palamut ve lüferin bol olacağına işaret ettiğini kaydeden Sezer, "Palamut kendini gösterdi.15 Ağustos’ta çapari avcılığı açıldı. Balık mükemmel. Çinekop da var. Çinekop eylül ve ekime kadar lüfere döner. Bu yıl veriler çok iyi. Vatandaşımız ucuz balık yiyecek. Bu yıl balık geçen seneye göre çok daha iyi olacak. Bu düşüncedeyiz. Ancak herşey havaların güzel olmasına bağlı. Fırtına olmazsa balık çok iyi olacak kanaatindeyiz. Balığı engelleyen en büyük unsur fırtına." diye konuştu. Diğer taraftan Bereketli bir sezon geçirmeyi umut eden balıkçılar, özellikle palamut ve lüferin bol olacağını ifade ediyorlar.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE